Слухати

Ми не підтримуємо президентський законопроект про Антикорупційний суд, - представник РПР

27 грудня 2017 - 12:10
Цим законопроектом створюються певні обмеження для кандидатів на посади суддів
Ми не підтримуємо президентський законопроект про Антикорупційний суд, - представник РПР / Новини на Громадському радіо

Проект закону про Антикорупційний суд, поданий президентом до Верховної ради, громадськість не підтримує і вважає, що він унеможливлює створення незалежного органу.

Про це розповів Громадському радіо менеджер антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов.

«Те, що я чув протягом цієї неповної доби після того, як опублікували цей текст (ред, — текст проекту закону), то   загальна позиція громадськості така, що ми не підтримуємо законопроект, який був ініційований президентом. Він не відповідає нашому баченню, тому що він фактично унеможливлює створення незалежного, аполітичного  і незаангажованого Антикорупційного суду . Як наслідок, кому він може сподобатись в такому форматі, я думаю, здогадатись досить нескладно. Зважаючи особливо на те, як нещодавно пройшов відбір до Верховного суду», — зазначив Лємєнов.

За його словами, не враховані важливі рекомендації Венеціанської комісії щодо відбору суддів до Вищого Антикорупційного суду.

«Відбір мав би відбуватися за участю представників міжнародних донорів. І наскільки я бачу, в законопроекті зроблена така своєрідна ширма цього і фактично міжнародні представники суттєво обмежені», — додав він.

Також, за словами Лємєнова, існують певні обмеження для кандидатів на посади суддів.

«Я не знаю, чи варто зараз зустрічатися і обговорювати той законопроект  і чи це щось дасть. Більше того, ми не маємо гарантій того, що те, що ми проговоримо і це матиме результати», — резюмував Олександр Лємєнов. 

Нагадаємо, один із співавторів законопроекту Яковлєв заявив, що сьогодні повинна відбуватись зустріч із громадськістю, аби обговорити це питання.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+