Слухати

Збільшення зарплати військовим: міністр Рева спростовує відтермінування (ОНОВЛЕНО)

27 грудня 2017 - 18:50
Постанова повинна набрати чинності з 1 січня 2018 року. Міністр соціальної політики Андрій Рева запевняє, що військові отримають підвищення саме з цієї дати, пишуть Українські новини
Збільшення зарплати військовим: міністр Рева спростовує відтермінування (ОНОВЛЕНО) / Новини на Громадському радіо

Після засідання уряду 27 грудня засоби масової інформації опублікували суперечливу інформацію стосовно термінів підвищення платні військовим.

Агенція Українські Новини у середу вдень повідомила, що Кабінет Міністрів нібито відклав введення в дію постанови 704 від 30 серпня 2017 року, що передбачає збільшення грошового забезпечення військовослужбовців всіх силових структур, до 1 січня 2019. Відповідна постанова нібито була прийнята 27 грудня на засіданні уряду, передавало агентство. Зараз ця інформація уже відсутня на сайті агенції.

Пізніше ті самі Українські Новини опублікували уже іншу новину з посиланням на міністра міністр соціальної політики Андрія Реву і навели його докладену цитату:

«Хочу звернути увагу, що боронь Боже, військовослужбовці з 1 січня отримуватимуть підвищене грошове забезпечення, як це і передбачено бюджетом. Ця постанова жодним чином не знижує грошове забезпечення». 

Відео засідання викладено на YouTube-сторінці Кабінету міністрів, за розмовою на тему платні і пенсій військовим можна простежити після 01:27:31. Репліка пана Реви на 01:30:27.

<>

Журналіст Юрій Бутусов докладно проаналізував цю ситуацію на своїй сторінці у Facebook, він вважає інформацію про відтермінування фейком і пише, що текст постанови №704 є незмінним, і ніяких нових термінів туди не  було додано.

У пояснювальній записці до постанови №704 сказано, що відповідно до закону про пенсійне забезпечення громадян, звільнених з військової служби, підвищення грошового забезпечення військовослужбовців тягне перерахунок пенсій.

Читайте також: В Авакова рядовий отримує більше, ніж солдат на передовій, – боєць

Водночас постанова Кабміну №704 не визначає умов й розміру перерахунку пенсій для звільнених військовослужбовців.

За підрахунками Міністерства соціальної політики, для перерахунку пенсій для громадян, звільнених з військової служби, потрібно додатково передбачити в державному бюджеті на 2018 рік 35 млрд гривень.

[Примітка від редакції. Початкову версію заголовку новини, як і саму новину, було змінено 28 грудня, відповідно до уточнень, що надійшли]

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+