Слухати

Гельсінська спілка заявила про 12 тисяч випадків вбивств, катувань та незаконного утримання на Донбасі / Новини на Громадському радіо

Гельсінська спілка заявила про 12 тисяч випадків вбивств, катувань та незаконного утримання на Донбасі

29 грудня 2017 - 21:58
Дані стосуються як військових, так і цивільних в зоні конфлікту на Сході

Гельсінській спілці з прав людини відомо про 12 тисяч випадків катувань, вбивств та незаконного утримання. Про це в ефірі Громадського радіо повідомив голова правління Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко. 

«Є різні бази даних, де є різні кількості задокументованих злочинів. Найбільша база підтверджує 12 тисяч таких випадків. Це і вбивства, і катування, і незаконне позбавлення волі. Це, фактично, злочини проти фізичної свободи та недоторканості свободи. Ми працювали у 2015 році з невеликою кількістю випадків, біля 150 конкретних осіб, які стали жертвами такого поводження», — розповів Олександро Павліченко в ефірі Громадського радіо. 

Нагадаємо, що 27 грудня на підконтрольні Києву території прибули 73 звільнені українці, які перебували в полоні на окупованих районах Донецької та Луганської областей. Усього українська влада звільнила 74 полонених, але одна з них відмовилася повертатися. Україна, у свою чергу, фактично віддала бойовикам 233 людини з 306 затверджених напередодні. Понад 70 людей відмовилися їхати з підконтрольної українській владі території.

Список звільнених українців можна переглянути тут.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+