Слухати

Кількість людей, які погоджувалися або відмовлялися переїжджати в ОРДЛО, щодня коливалася від 19 до 39, — Лутковська

02 січня 2018 - 10:05
27 грудня відбувся обмін. Українська влада звільнила 74 полонених, але одна з них відмовилася повертатися. Україна, у свою чергу, віддала бойовикам 233 людини з 306 затверджених напередодні

Кількість людей, які погоджувалися або відмовлялися переїжджати на непідконтрольну територію, щодня коливалася від 19 до 39. Про це в інтерв’ю «5 каналу» розповіла Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

«У нас тільки за останні 2 тижні кількість людей, які погоджувалися або відмовлялися переїжджати на непідконтрольну територію, коливалась з 19 до 39. Коливалась кожного дня. І кожного дня ми запитували, як ми будемо проводити верифікацію. Наполягання представників ОРДЛО було – обов’язково привезти їх на лінію розмежування, щоб вони особисто висловили свою позицію. Ми привезли на лінію розмежування. Так сталося, що це була не лінія, а практично непідконтрольна територія. Ми привезли всіх цих людей, вони висловили свою позицію і повернулися назад на підконтрольну територію», — розповіла вона.

Таким чином українська сторона виконала вимогу представників ОРДЛО і вони почули особисто від людей їхню відмову їхати на непідконтрольну територію. Валерія Лутковська також додала, що при цьому поруч не було представників СБУ.

Серед людей, яких запитувала українська сторона, відмовилася повертатися на підконтрольну територію одна жінка, нагадала Уповноважена Верховної Ради з прав людини.

«Вона так само була звільнена за формулою «74». Але вона теж пояснила – «Мені немає куди йти навіть. У мене всі родичі знаходяться на непідконтрольній території. Я хочу залишитися з родичами». Це абсолютно зрозуміла позиція… Жодних претензій до неї не було, і вона звідти просто пішла додому», — зазначила Валерія Лутковська. 

Нагадаємо, 27 грудня відбувся обмін. На підконтрольні Києву території прибули 73 звільнені українці, які перебували в полоні на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей. Усього українська влада звільнила 74 полонених, але одна з них відмовилася повертатися. Україна, у свою чергу, віддала бойовикам 233 людини з 306 затверджених напередодні. Понад 70 людей відмовилися їхати з підконтрольної українській владі території.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+