Слухати

Що робити з безсонням? Поради від американського Центру дослідження сну / Новини на Громадському радіо

Що робити з безсонням? Поради від американського Центру дослідження сну

02 січня 2018 - 16:57
Національна фундація сну радить спати щонайменше 8 годину кожного дня

Метью Вокер з Центру досліджень людського сну при Каліфорнійському університеті в Берклі розповів в ефірі програми «Fresh air» від NPR про те, що робити під час безсоння.

На його думку , людина не повинна залишатись в ліжку дуже довго, якщо відчуває, що не може заснути. Мозок людини працює через асоціації, і якщо у ліжку людина не спить, то мозок швидко запам’ятає, що у ліжку не сплять. Тож Вокер радить піти до іншої кімнати, почитати книгу, але в жодному разі не використовувати екрани з підсвідкою або смартфони. І лише коли знову з’явиться відчуття сонливості — повернутись в ліжко. 

У Центрі досліджень людського сну радять медитацію. Цей спосіб особливо ефективний під час джетлегу - стан людини, що виникає через утворення десинхронізації біологічних ритмів, як правило, внаслідок зміни часових поясів. 

Метью Вокер заявив, що «Кожна хвороба, яка нас вбиває, у розвинених країнах, пов’язана з недосипанням». Він також додав, що старші люди так само мають спати щонайменше 8 годин, проте не завжди здатні заснути. Препарати та алкоголь, за словами Вокера, не сприяють природному сну і ніколи не можуть порівнятись з ним якісно. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+