Слухати

Стали відомими імена полонених, яких бойовики утримують у Макіївській колонії

02 січня 2018 - 14:48
Серед них — четверо військовслужбовців
Стали відомими імена полонених, яких бойовики утримують у Макіївській колонії  / Новини на Громадському радіо

Після обміну 27 грудня у Макіївській колонії залишилося ще шестеро українських полонених. Про це у інтерв’ю «Главреду» розповів звільнений після обміну військовослужбовець Микола Герасименко.

«Четверо військових — Глондар, Коріньков, Пантюшенко і Совков, і двоє, як вони себе називають, волонтерів — Поляков з Дніпропетровська і Твердой із Запорізької області», – сказав він.

За словами Герасименка, у Романа Совкова виявили високий рівень цукру у крові, через що він почав різко худнути. 

«Роман Совков на нервовому грунті дуже важкий. У нього підвищений цукор знайшли. Він різко худнути став. У санчастину не звертався. Потім практично перестав вставати, хлопці почали бити на сполох, прийшли медики, на носилках вивезли його в санчастину. Аналізи показали високий цукор. І я чув, що говорили головному в медсанчастині, що поки його не вилікують, на обмін не віддадуть. Але той його вилікувати не може. Романа треба витягати і швидше. Я про це Порошенко сказав», — зазначив Микола Герасименко.

Нагадаємо, 27 грудня відбувся обмін. На підконтрольні Києву території прибули 73 звільнені українці, які перебували в полоні на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей. Усього українська влада звільнила 74 полонених, але одна з них відмовилася повертатися. Україна, у свою чергу, віддала бойовикам 233 людини з 306 затверджених напередодні. Понад 70 людей відмовилися їхати з підконтрольної українській владі території.

Як розповіла Уповноважена Верховної ради Мар’яна Беца, кількість людей, які погоджувалися або відмовлялися переїжджати в ОРДЛО, щодня коливалася від 19 до 39.

Читайте також: Глондар, Пантюшенко, Іванчук: історії тих, хто залишився в полоні ОРДЛО

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+