Слухати

Власники собак рідше помирають від серцево-судинних захворювань, - дослідження / Новини на Громадському радіо

Власники собак рідше помирають від серцево-судинних захворювань, - дослідження

02 січня 2018 - 19:55
При цьому власники мисливських собак живуть довше за прихильників чіхуахуа

Дослідники Універститету в Упсалі (Швеція) дійшли висновку, що одинокі власники собак в середньому живуть довше за одинаків без домашніх улюбленців, — передає Public radio international. 

Вчені проаналізували статистичні дані щодо громадян Швеції у віці 40 — 80 років за 2001- 2012 роки. Не включаючи в дослідження шведів, які вже мали госпіталізації через серйозні хвороби раніше, вчені довідались, що смерть від серцевих захворювань була на 20% нижчою серед власників собак. Головно причиною є вправи та частіший рух, — заявляє професор з епідемології Університету Упсали Тов Фол.

«Ми вже доволі давно знаємо, що люди, які мешкають самі, як правило, живуть менше за тих, хто має сім’ю. Але якщо додати статистику щодо собак, то бачимо, що останні, фактично, нейтралізують цей ефект.

Виглядає так, ніби собака може бути замінником людського члена сім’ї….Це, звичайно, може бути пов’язано з тим, що власникам собак доводиться більше рухатись, вигулювати домашніх улюбленців. Але тут також може бути важливою і соціальна складова. З собакою легше знайти компанію, власник вступає у більшу кількість взаємодій, як з собакою, так і з іншими власниками собак». 

Дослідження також показало, що ретривери та загалом мисливські собаки більше люблять бути надворі, тому й власник рухається більше. А такі собаки, як, наприклад, Чіхуахуа є більш домашніми, тому й власники менше рухаються. А це впливає на розвиток серцево-судинних хвороб, пояснює Тов Фол. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+