Слухати

Друковані і електронні тексти по-різному впливають на засвоєння матеріалу, — дослідження / Новини на Громадському радіо

Друковані і електронні тексти по-різному впливають на засвоєння матеріалу, — дослідження

03 січня 2018 - 15:58
До такого висновку дійшли дослідники, які попросили 90 студентів прочитати та проаналізувати рівень сприйняття текстів у друкованому та цифровому форматах

Патрісія Александер і Лорен Сінгер з Мерілендського університету провели дослідження, спрямоване на вивчення особливостей сприйняття студентами інформації, поданої на паперових та електронних носіях. Результати дослідження були опубліковані у The Journal of Experimental Education, скорочену версію дослідження оприлюднило видання Business Insider.

Так, автори дослідження попросили 90 студентів прочитати уривки газетних статей та книжок, які стосувалися дитячих хвороб.

Їм дали прочитати два уривки тексту: один – в інтернеті, інший – у друкованому вигляді. Перед тим знання студентів за темами були оцінені. 

Після того, як студенти прочитали тексти, їх попросили описати основні ідеї обох текстів, перелічити основні тези та навести приклад будь-якого іншого релевантного матеріалу, який вони могли б згадати. Також студентів попросили оцінити ступінь розуміння та засвоєння текстів.

В результаті автори дослідження зробили висновки щодо різниці між сприйняттям студентами друкованого та цифрового тексту, зокрема:

  • Переважна більшість студентів віддають перевагу читанню у цифровому форматі,
  • Значно швидше студенти прочитали тексти у цифровому, а не у друкованому форматі,
  • Студенти оцінили ступінь розуміння цифрових текстів як вищу, порівняно з друкованими,
  • Водночас загальне розуміння текстів було вищим у випадку з друкованими текстами,
  • Що стосується загальних питань, спосіб читання не має значення (наприклад, для розуміння основної ідеї тексту),
  • Проте коли справа стосується конкретних питань, студенти значно краще сприймали та засвоювали інформацію, подану у друкованому вигляді. 

Читайте також: Спільне читання та інші хитрощі: як навчити першокласника читати та любити читання?

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+