Слухати

НАЗК хоче заборонити НАБУ відкривати провадження без власного висновку, - активістка

03 січня 2018 - 20:01
НАЗК може встановити контроль над роботою САП і НАБУ, вважає Олександра Дрік
НАЗК хоче заборонити НАБУ відкривати провадження без власного висновку, - активістка / Новини на Громадському радіо

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) має намір заборонити Національному антикорупційному бюро (НАБУ) розслідувати кримінальні провадження на основі даних в електронних деклараціях без офіційної перевірки НАЗК.

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла голова Ради громадської організації «Громадський люстраційний комітет», координатор коаліції антикорупційних громадських організацій «Декларації під контролем» Олександра Дрік.

НАЗК надало відповідне роз’яснення у відповідь на звернення народного депутата Дмитра Шпенова. Агентство вважає, що НАБУ не може розслідувати незаконне збагачення та недостовірну інформацію у декларації без попередньої перевірки НАЗК. Таке роз’яснення стане платформою для майбутніх змін до законодавства, вважає Олександра Дрік.

Читайте також: Цього року НАБУ почало давати результати, які лякають політичну еліту, - Шабунін

«Зрозуміло, що роз’яснення НАЗК не є законом. Надзвичайною загрозою є те, що відповідний законопроект вже зареєстрований у парламенті. Спочатку НАЗК говорить про те, що НАБУ не може відкривати кримінальні провадження на підставі даних з декларацій без офіційного висновку про проведення такої перевірки НАЗК. Якщо парламент наступним кроком прийме такі зміни до законодавства, це фактично означатиме вбивство електронних декларацій, оскільки таким чином орган виконавчої влади, тобто НАЗК, матиме фактичний контроль над правоохоронними органами, у даному випадку — САП і НАБУ», — пояснила Дрік.

26 196 409_10 213 584 009 506 983_7 139 634 361 132 056 447_n_1.jpg

Роз’яснення НАЗК у відповідь на звернення народного депутата Дмитра Шпенова // facebook.com/sasha.drik
Роз’яснення НАЗК у відповідь на звернення народного депутата Дмитра Шпенова
facebook.com/sasha.drik

На думку активістки, антикорупційні органи намагаються перетворити на органи для політичної розправи.

Читайте також: НАБУ, САП, НАЗК: де схибила Україна?

«Вибори наближаються. Абсолютно очевидне бажання політичних еліт найвищого керівництва держави тримати цей орган під контролем саме для того, щоб розправлятися зі своїми політичними опонентами з одного боку, а з іншого — вберегти себе, своє оточення, своїх союзників від будь якого покарання на основі даних із електронних декларацій», — зазначила Дрік.

Зазначимо, з 1 січня активісти, задіяні в протидії корупції, мають подавати декларації.

Нагадаємо, 14 листопада начальниця Департаменту фінансового контролю й моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що керівництво НАЗК фальсифікувало результатів перевірок нардепів.

Вона також зазначила, що під час перевірки діяльності департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК у січні 2017 року виявила факти фальсифікацій результатів спеціальної перевірки кандидатів на посади державної служби. За її словами, Адмінстрація президента давала вказівки НАЗК щодо перевірки декларацій.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+