Слухати

Нова система штрафів за порушення правил дорожнього руху ще не почала діяти, — МВС / Новини на Громадському радіо

Нова система штрафів за порушення правил дорожнього руху ще не почала діяти, — МВС

03 січня 2018 - 13:36
Як повідомили у відомстві, зміна розміру штрафів неможлива без внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення Верховною Радою

Нова система штрафів за порушення правил дорожнього руху ще не почала діяти. Про це інформує прес-служба МВС.

Як відзначається у повідомленні, зміна розміру штрафів неможлива без внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення Верховною Радою. Оскільки ці зміни не були внесені, нова система штрафів ще не почала діяти.

Раніше МВС пропонувало штрафувати за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год, на 3400 гривень. Зараз штраф за це правопорушення складає 510 гривень.

За залишення місця ДТП пропонувалося встановити штраф у 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

У 20 разів пропонувалося збільшити розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він має становити 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень.

Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, повинні будуть сплачувати штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

Водночас у МВС наголосили на тому, що обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/г почало діяти з 1 січня 2018 року. 

Також вже запрацював новий порядок видачі посвідчення водія. Так, перше посвідчення водія тепер видають на два роки.

Водій матиме право обміняти це посвідчення на постійне, якщо протягом двох років з моменту його отримання він не матиме трьох чи більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+