Слухати

Відео з Ноздровською з’явилося у 2014 році, вона принесла його сама, - активіст Андрій Дзиндзя / Новини на Громадському радіо

Відео з Ноздровською з’явилося у 2014 році, вона принесла його сама, - активіст Андрій Дзиндзя

04 січня 2018 - 20:20
Активіст Андрій Дзиндзя опублікував відео розмови Ірини Ноздровскої з дружиною нардепа Антона Яценка. Розмова стосується грошей, які Ноздровска вимагає за свою роботу

Убита правозахисниця Ірина Ноздровська працювала у команді нардепа від групи «Відродження» Антона Яценка, і нібито отримувала від нього погрози. Відповідне відео поширив журналіст Андрій Дзиндзя. На відеозаписі – телефонна розмова між Ноздровською і дружиною нардепа – Людмилою Кравчук. Розмова стосується грошей, які Ноздровска вимагає за свою роботу.

Як розповів Андрій Дзиндзя у коментарі Громадському радіо, це відео з’явилося у 2014 році, Ірина Ноздровська принесла його сама.

«Відео це з’явилося у 2014 році, коли Тетяна Чорновол була уповноваженою по Антикорупційному законодавству. Були створені тоді приймальні. Ірина прийшла до нас у приймальню з ціллю розказати про корупційні схеми Антона Яценка, у якого вона працювала. Але із того, що ми пізніше зрозуміли, ціль була інша – ціль була для того, щоб забрати гроші, які начебто винен Антон Яценко», — зазначив активіст.

За словами Дмитра Дзиндзі, Тетяна Чорновол пізніше зробила Ірину Ноздровську своєю помічницею, вже після смерті її сестри.

«Тобто Тетяна робила все можливе по запитам і так далі. Пізніше вона зробила її помічницею, щоб вона вже могла без участі Тетяни Чорновол робити запити як помічник народного депутата», — зазначив він.

Водночас, як зауважив активіст, Антон Яценко працював з Іриною Ноздровською дуже довго. «Мало того, Ірина Ноздровська допомагала йому по виборах. Тобто там якісь досить приятельські відносини. А ви знаєте, що під час режиму Януковича Антон Яценко займався ну дуже корупційними справами», — додав він.

У відповідь на питання про те, чи ситуація з Антоном Яценком не може мати стосунку до вбивства Ірини Ноздровської, Андрій Дзиндзя сказав: «Я не знаю. Треба розглядати і перевіряти всі версії. Бо ми ж не знаємо насправді – вона зустрілась з Антоном чи не зустрілась, ми цього не знаємо, бо після всіх цих розмов вона почала просити, щоб відео це не опубліковували, бо вона хоче зустрітись і забрати свої гроші». 

Нагадаємо, Ірина Ноздровська активно вела справу своєї сестри в суді особисто і повідомляла, що родичі та друзі Россошанського погрожували їй та її родині розправою.

28 числа вона написала у своїй сторінці на ФБ, що зробила все, щоб вбивцю її сестри не відпускали з тюрми — захист Россошанського намагався домогтись амністії для свого підопічного. Справу повернули до першої інстанції. А через півтора дня зникла. Згодом повідомили, що її тіло було знайдене в річці поблизу селища Демидів

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження через вбивство юриста та правозахисниці Ірини Ноздровської. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+