Слухати

КНДР прийняла пропозицію від Півдня щодо зустрічі для мирних переговорів

05 січня 2018 - 14:08
Переговори відбудуться 9 січня - через один день після дня народження корейського лідера Кім Чен Ина
КНДР прийняла пропозицію від Півдня щодо зустрічі для мирних переговорів / Новини на Громадському радіо

Північна Корея прийняла пропозицію Південної Кореї про офіційні переговори, на якому перший контакт на високому рівні між двома країнами протягом більше двох років, пише CNN.

Представник Південнокорейського уніфікаційного міністерства Байк Тай-Гіун заявив журналістам, що КНДР повідомила свого південного сусіда факсом о 10:16 за місцевим часом (8:16 вечора четверга ET), що вони прийняли пропозицію Півдня щодо переговорів.

Переговори відбудуться 9 січня — через один день після дня народження корейського лідера Кім Чен Ина — в Будинку миру, розташованому на південній корейській стороні так званого перемир’я села Панмунджом — там знаходиться в демілітаризована зона між двома країнами, сказав Байк.

Сторони погодилися працювати над деталями переговорів «шляхом обміну документами», — сказав Байк, додавши, що пунктами порядку денного переговорів будуть «питання, пов’язані з покращенням міжкорейських відносин, включаючи зимові олімпійські ігри в Пхенчхані.

На питання про те, чи будуть гарячі лінії відкритими на вихідних, він сказав, що очікують, що вони будуть.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) випустив заяву, в якому йдеться, що комітет вітає переговори, спрямовані на те, щоб північнокорейські спортсмени змагалися в іграх наступного місяця в Пхенчхані в КНДР.

З цією метою там заявили: «МОК продовжує обговорення з (Північнокорейським національним олімпійським комітетом). Для забезпечення такої участі в Олімпійській хартії МОК зберігає своє запрошення до делегації (північнокорейського Національного олімпійського комітету) відкрито».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+