Слухати

ЮНЕСКО оновила перелік мов, що перебувають під загрозою зникнення (КАРТА) / Новини на Громадському радіо

ЮНЕСКО оновила перелік мов, що перебувають під загрозою зникнення (КАРТА)

07 січня 2018 - 14:47
За даними ЮНЕСКО, 2500 з 6900 мов світу перебувають під загрозою зникнення

2500 з 6900 мов світу перебувають під загрозою зникнення. Про це свідчить оновлена ​​версія карти мов всесвітньої організації ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО розраховує життєздатність мов за 9 критеріями, в тому числі за кількістю носіїв, передачі мови від покоління до покоління, доступності навчальних матеріалів, ставлення до мови у суспільстві.

Далі всі мови класифікуються за 6 категоріями: «знаходиться в безпеці», «становище викликає побоювання», «мова перебуває під загрозою зникнення», «мова знаходиться в серйозній небезпеці», «мова перебуває в критичному стані», «мова зникла».

За даними ЮНЕСКО, в Україні під загрозою перебувають понад 10 мов. У найгіршому становищі — караїмська мова на території Кримського півострова – вона визначена як зникла. Також караїмська мова знаходиться під загрозою зникнення в західних регіонах України.

У «серйозній небезпеці», на думку ЮНЕСКО, перебувають кримськотатарська, ногайська мови, кримський варіант турецької і мова маріупольських греків.

«Безумовно під загрозою» — гагаузька, урумська та платдойч. Вразливою ЮНЕСКО також називає русинську мову на Закарпатті. 

Читайте також: Кримськотатарську мову на півострові тепер можна вивчати тільки в позаурочний час, — Меджліс.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+