Слухати

Папа Римський закликав світ не забувати про війну в Україні / Новини на Громадському радіо

Папа Римський закликав світ не забувати про війну в Україні

08 січня 2018 - 17:06
Папа Франциск закликав урегулювати збройні конфлікти в різних країнах

Папа Римський Франциск у своїй щорічні промові для дипломатичного корпусу, акредитованого при Ватикані, згадав про війну в Україні і закликав незабувати про жертв конфлікту.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також і в Україні. Рік, що минув, посіяв нові жертви в конфлікті, який гнітить країну, й надалі завдаючи страждання населенню, зокрема, сім’ям, які проживають у зонах, яких торкається війна, та втратили своїх найдорожчих, нерідко – дітей та похилих віком», – сказав Папа Франциск.

Під час традиційної зустрічі з дипломатими, що відбувається на початку року Папа Римський підбиває підсумки року, який минув, у контексті міжнародної панорами та наголошує на завданнях, що, на його думку, стоять перед міжнародною спільнотою. Станом на сьогодні двосторонні стосунки зі Святим Престолом  підтримують 183 держави, Суверенний Мальтійський Орден та Європейський Союз. Серед Послів – 25 жінок, між якими – послиня України Тетяна Іжевська.

Читайте також: Папа Франциск нагодував 4 тисячі нужденних у День бідних (ФОТО)

Головні теми промови

У цьогорічній промові Папа зосередив свою увагу, серед іншого, на двох важливих річницях, а саме – 100-річчі від завершення Першої світової війни та 70-річчі прийняття Загальної декларації прав людини.

За його словами, з Першої світової війни ми можемо почерпнути дві перестороги, «які людство не зуміло відразу збагнути», поринувши через два десятиріччя в ще більш руйнівний конфлікт.

«Перше попередження полягає в тому, що перемога ніколи не означає приниження переможеного суперника. Мир не будується ствердженням влади переможця над переможеним. Бо не закон страху переконує в помилковості майбутніх агресій, але сумирна сила розсудливості, що спонукає до діалогу та взаєморозуміння задля вирішення відмінностей. З цього випливає друге попередження: мир зміцнюється тоді, коли держави можуть робити співставлення в атмосфері рівності», – сказав Папа.

Він наголосив, що суперечки між народами повинні вирішуватися не використанням зброї, але шляхом переговорів. Папа Римський закликав підтримати будь-які спроби діалогу, насамперед, на Корейському півострові, а далі згадав про різні частини світу, де існує потреба покласти край конфліктам і дбати про зростання взаємної довіри.

Згадуючи про Сирію, він вказав на необхідність захисту меншин та сприяння тому, аби численні біженці змогли повернутися на батьківщину. 

Читайте також: Фейкові новини і журналістика: Папа Римський обрав тему для свого послання

Папа Римський не називав Сполучені Штати, але чимало елементів його виступу можна було прочитати як звернення до адміністрації Дональда Трампа, пише АР. Він закликав уряди забезпечувати універсальну медичну допомогу для всіх, виконувати взяті на себе зобов’язання під час підписання кліматичної угоди у Парижі 2015 року, щоб обмежити глобальне потепління, закликав краще інтегрувати мігрантів та брати участь у «широкомасштабних дебатах» про ядерне роззброєння.

Папа Франциск також звернув увагу дипломатів на свободу думки, сумління та релігійну свободу, яка включає право змінювати релігію. Адже будування «інклюзивного суспільства» вимагає «цілісного розуміння людської особи», яка може почуватися прийнятою, якщо визнаються «всі виміри, що становлять її ідентичність, включаючи релігійний».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+