Слухати

Впізнай українця за кольором: скандал на польській фабриці / Новини на Громадському радіо

Впізнай українця за кольором: скандал на польській фабриці

09 січня 2018 - 11:16
Українцям видають футболки особливих кольорів відповідно до володіння мовами

На фірмі Lindab у селі Вєрухово під Варшавою, українцям видали уніформу іншого кольору, ніж полякам. Про це повідомляє видання Gazeta Wyborcza.

Місцевий підприємець пояснює, що розрізнення за кольором спрощує спілкування. Усі працівники мають блакитні штани, а колір футболки залежить від посади. Наприклад, у бригадира — червона, у механіка — зелена. Українці ж мусять вдягати жовту футболку, якщо не знають польської, або помаранчеву, якщо знають польску або англійську. 

«Наприклад, якщо бригадир має намір щось пояснити українцеві, котрий не знає польської, то може попросити допомоги в його співвітчизника в помаранчевій футболці», — пояснив роботодавець.

Антирасистське об’єднання Nigdy więcej («Ніколи більше») називає такий поділ порушенням. Доктор Анна Татар вважає, що в цьому випадку, поляки мають футболки залежно від характеру роботи, яку вони виконують, а українці з огляду на національність.

«Це принизлива практика, вказування пальцем», — каже Анна Татар.

Засновниця товариства «Євромайдан-Варшава» Наталя Панченко теж вважає потребу виділяти українців футболками дискримінацією. На підприємстві, котре виробляє дахи та ринви, працює 200 осіб, з яких 40 українці. Наталя Панченко додає, що жоден із українців офіційно не скаржився.

«Такі працівники прив’язані до роботодавця. Бо, якщо втратять роботу, то матимуть тільки місяць на те, аби подати нову заяву про дозвіл на перебування і мусять в цей термін знайти іншого роботодавця, котрий захоче їх легально працевлаштувати», – пояснила Панченко свою думку.
 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+