Слухати

«Були порушення»: чому засекретили рішення суду про конфіскацію 1,5 млрд доларів оточення Януковича? / Новини на Громадському радіо

«Були порушення»: чому засекретили рішення суду про конфіскацію 1,5 млрд доларів оточення Януковича?

10 січня 2018 - 23:27
Рішення Краматорського суду, яким в оточення Януковича конфіскували 1,5 мільярда доларів, засекретили незаконно, вважає Севгіль Мусаєва

Рішення Краматорського суду, яким в оточення Януковича конфіскували 1,5 мільярда доларів, було засекречене незаконно. Це може призвести до того, що компанії, наближені до екс-президента, можуть позиватися до судів. Про це сказала в ефірі Громадського радіо головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва.

«Якщо виходити з позиції правди, то рішення Краматорського суду викликає багато питань. І найгірше, що воно дає підстави для компаній із орбіти Януковича, які брали в цьому участь, подавати потім позови до судів», — зазначила журналістка.

Також вона вважає, що рішення засекретили для того, щоб приховати порушення у процедурі конфіскації грошей. На її думку, за цим хотіли сховати відповідальність осіб, а також недбалу роботу технічної команди.

«Якби конфіскація проводилася за тими механізмами, за якими мала проводитися, то дільності брокерської компанії також мала бути дана оцінка, мала бути виїмка документів… Цього всього не було зроблено. Рішення засекретили, щоб приховати якусь недбалість», — пояснила вона.

Засекречене рішення Краматорського суду про конфіскацію 1,5 мільярда доларів опублікував телеканал Al Jazeera. Також текст рішення отримала «Українська правда» та «Центр протидії корупції».

Мусаєва зазначає, що, проаналізувавши рішення суду, редакція «Української правди» дійшла невтішних висновків. За словами журналістки, справа побудована на свідченнях Аркадія Кашкіна — фіктивного директора однієї з компаній Сергія Курченка, наближеного до Януковича. Утім, із власних джерел Мусаєва знає про те, що Кашкін був підставною особою.

«Я точно можу сказати, що ця людина не має жодного стосунку, він не людина, яка приймає рішення. Колись ми з ним зустрілися на допиті в Генеральній прокуратурі: директор однієї з компаній Сергія Курченка, якому сліідчі купували взуття та піцу, бо в нього не було грошей. А зараз він є фігурантом справи на 1,5 мільярда, і виключно на його показах ця справа побудована», — сказала журналістка.

За словами журналістки, це підтверджує те, що конфіскація була здійснена з порушеннями, а рішення суду засеркетили, щоб це приховати.

Розслідування «Української правди» на основі рішення Краматорського суду можна прочитати тут.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+