Слухати

У РФ призначили експертизу підручника історії через висвітлення подій в Україні

11 січня 2018 - 15:28
«Додаткову наукову історико-культурну експертизу» має здійснити Російська академія наук і результати подати до 27 січня
У РФ призначили експертизу підручника історії через висвітлення подій в Україні / Новини на Громадському радіо

Міністерство освіти і науки Росії спрямувало на повторну експертизу російський шкільний підручник історії, в якому згадані «революція в Києві» чи «Кримський півострів, що поплив в іншому напрямку».

Як мовиться в документі, що оприлюднений 11 січня на сайті міністерства, його науково-методична рада з підручників на засіданні 27 грудня ухвалила, що таку «додаткову наукову історико-культурну експертизу» має здійснити Російська академія наук і результати подати до 27 січня.

У жовтні 2017 року в Росії вирішили перевірити підручники історії щодо змалювання подій в Україні 201314 років стосовно його «достовірності і коректності з юридичного і політичного погляду», як це офіційно бачать у Москві. Перевірки ініціював Сергій Цеков, якого Росія вважає представником від Криму в Раді Федерації, верхній необраній палаті парламенту (його незаконно призначила на це місце встановлена Росією у Криму влада). Він, зокрема, висловив обурення російським підручником «Історія Росії» для 10-го класу (в Росії 11-річна середня освіта), пише Радіо Свобода.

Цей підручник цілком виправдовує захоплення Криму, хоча описує це словами про «Кримський півострів, який поплив в іншому напрямку», ніж решта України. Також підручник виправдовує підтримку Росією «повстанців», як у ньому мовиться, з незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР» на частині українського Донбасу, які у книжці названі «народними республіками».

Але при цьому підручник пише, серед іншого, про те, що «революція, що почалася в Києві, стала явищем міжнародної політики». Як заявляв Цеков, так писати не можна, бо в Києві, за його словами, відбувся «кривавий путч».

Як ухвалила тоді Рада Федерації Росії, перевірка мала б стосуватися не тільки викладу матеріалу про незаконне захоплення Росією українського Криму, щоб виправдати його в очах читачів, а й повідомлень про події на материковій частині України, щоб вони відповідали офіційній риториці Москви.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+