Слухати

«Сезонний фактор»: у НБУ пояснили, чому подорожчав долар / Новини на Громадському радіо

«Сезонний фактор»: у НБУ пояснили, чому подорожчав долар

12 січня 2018 - 15:46
Така ж ситуація з доларом була два попередні роки, потім він подешевшав

Подорожчання долару пов’язане з сезонними факторами. Так пояснив нинішню ситуацію на валютному ринку заступник голови Національного банку України Олег Чурій, повідомляється на сайті НБУ.

«Вже третій рік поспіль в перші місяці року зростає попит на валюту, зокрема з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і водночас знижуються її надходження, зокрема з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Як наслідок, на початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиску на курс гривні», — цитує прес-служба Чурія.

Минулі два роки долар почав дешевшати через кілька місяців після різкого подорожчання.

Читайте також: Сезонність гривні: влітку курс валют може бути 27 гривень за 1$

Зазначається, що сезонність почала впливати на курс долара після того, як 2015 року Україна перейшла на плаваючий обмінний курс гривні.

У НБУ повідомляють, що з початку цього року банк продав 53.5 мільйонів доларів, щоб «запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні».

«Для пом’якшення впливу цих чинників Національний банк продовжує зберігати присутність на міжбанківському валютному ринку», — йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що Нацбанк все ще має резерви для підтримання гривні на відносно стабільному рівні щодо долара.

Зараз ціна одного долара США перевищує 28 гривень. Наприкінці 2017 року вона коливалася в межах 26-27 гривень за долар.

Читайте також: Курс долара може сягнути 30 гривень за долар, а потім «відкотитися» до 27-28, — економіст

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+