Слухати

Антивакцинної кампанії в Україні немає, — медична експертка ЮНІСЕФ / Новини на Громадському радіо

Антивакцинної кампанії в Україні немає, — медична експертка ЮНІСЕФ

13 січня 2018 - 10:21
Вакцину для України закуповує ЮНІСЕФ на світовому ринку

Антивакцинної кампанії в Україні немає. Сказала Катерина Булавінова, медична експертка ЮНІСЕФ, в ефірі Громадського радіо.

«Є невігластво, нестача освіченості, — розповідає Катерина Булавінова, — недовіра до системи медицини, практичних знань. Як серед людей, так і, що найсумніше, серед медичних працівників».

Закиди журналістів та активних користувачів соцмереж про перебільшені масштаби спалаху кору з комерційною метою Катерина Булавінова відкидає: «Ті, хто каже про комерційну складову спалаху кору, їм 6 офіційних смертей мало?».

Український журналіст Дмитро Гнап на своїй сторінці у Facebook причиною «саботажу щеплень» назвав недовіру українців до держави та Міністерства охорони здоров’я. Ця недовіра, на його думку, була не завжди і має конкретні причини. Дмитро Гнап згадав випадок смерті старшокласника у 2008 році, ймовірно від щеплення, та 2012 рік, коли діти померли від щеплень проти гепатиту.

26 239 885_10 216 090 235 555 117_7 111 753 839 993 063 659_n.jpg

Графік щеплень від кору на Facebook-сторінці Катерини Гандзюк //
Графік щеплень від кору на Facebook-сторінці Катерини Гандзюк

«В 2008 році дитина померла не від щеплення, — каже Катерина Булавінова. — Так, діти були вакциновані, але померли не від того. Медичне пояснення просте: не можна померти від вакцини проти кору, тим паче не можна померти за добу від такої вакцини». 

За її словами вакцина індійського заводу, яку Дмитро Гнап називає неякісною і в якій бачить причину смерті дитини, використовувалася і раніше, використовується і зараз. Булавінова акцентує — це знана у світі компанія, гроші в яку вкладав і Біл Ґейтс.

Для України, як і для інших 150 країн, вакцини закуповуються на світовому ринку. Щороку ЮНІСЕФ закуповує вакцини у Копенгагені для 150 країн, серед яких і Україна. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+