Слухати

Щеплення від кору можна робити в будь-якому віці / Новини на Громадському радіо

Щеплення від кору можна робити в будь-якому віці

13 січня 2018 - 10:38
Якщо ви пропустили щеплення в рік чи в шість, або не певні чи маєте щеплення — терміново вакцинуйтеся

Обов’язкове щеплення від кору роблять в рік та в шість років. У разі пропуску одного зі щеплень потрібно терміново його робити, незалежно від фактичного віку. До цього закликає медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.

«Якщо ви не певні чи маєте щеплення — робіть. Якщо вашій дитині виповнюється рік — на наступний же день робіть щеплення. У 30, у 50 — робіть», — каже Катерина Булавінова.

У разі контакту або можливого контакту з хворим вакцинуватися потрібно в перші 72 години. Вакцина або зупинить захворювання, або зробить його легким.

Катерина Булавінова нагадує, що кір ніяк не лікується, тому вакцинування — єдиний певний спосіб уникнути хвороби.

Безкоштовну вакцину для дітей можна отримати в місцевих поліклініках та амбулаторіях. У разі відсутності вакцини потрібно повідомляти в МОЗ, на сайт або у Facebook, чи на особисті сторінки виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, медичної експертки ЮНІСЕФ Катерини Булавінової. Дорослих потрібно вакцинувати приватно: препарат можна купити в аптеці, можна звернутися до приватних клінік або питати про приватну вакцину в державних поліклініках.

Хворі на кір хворіють не менше місяця.

«У приватну клініку вас з кором не візьмуть, — наголошує Катерина Булавінова. — Забудьте. В яку клініку ви б не втрапили, ви дуже заразний».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+