Слухати

«Толкові дівчата» готують вареники для воїнів АТО (Фоторепортаж) / Новини на Громадському радіо

«Толкові дівчата» готують вареники для воїнів АТО (Фоторепортаж)

13 січня 2018 - 18:47
Подарунки відвезуть до Головного військового госпіталю

У великій кімнаті старої храмової будівлі поруч з Києво-Печерською лаврою стоїть довгий стіл, на якому одразу пару десятків рук роблять вареники для госпіталізованих бійців. Костянтин Винниченко, голова благодійного фонду учасників бойових дій «Єдність побратимів» розповідає, що більшість бійців у шпиталі — на реабілітації. До них не пускають усіх охочих, але волонтери мають доступ. 

dsc01749.jpg

Подарунки нагадають військовим, що про них пам’ятають // Громадське радіо//Андрій Кобалія
Подарунки нагадають військовим, що про них пам’ятають
Громадське радіо//Андрій Кобалія

«Рецептура дуже проста: тісто, вода, олія, і сіль. Навіть яйця не кладемо. Сьогодні ми готуємо вареники на свято маланки. Але ми присвячуємо цю подію хлопцям у госпіталі, що повернулись з полону. Нехай згадають про домівку, хай відчують домашню атмосферу», — пояснює семидесятирічна Ольга з Черкащини. 

dsc01698.jpg

Серед учасниць заходу є дружини воїнів АТО  // Громадське радіо//Андрій Кобалія
Серед учасниць заходу є дружини воїнів АТО
Громадське радіо//Андрій Кобалія

«Він був там перший рік. Як з’явились “Толкові дівчата”? З моєю подругою ми ліпили пироги на фронт. Коли думали, від кого писати, вирішили писати від «Толкових дівчат». Бо українські дівчата дуже толкові. Так і пішло. Тепер «Толкові дівчата» вже у Києві!

Ці події допомагають тим, що в душі стає легше, бо ти щось робиш. На фронт же не підеш. Коли це все почалося, то думала, що буду їздити туди. Але троє дітей і трошки страшнувато. Тому старалися щось тут в Києві робити», — розповідає Дарина Дмитренко, чоловік якої  пішов на війну одразу після Майдану і служив у батальйоні Кульчицького. 

dsc01763.jpg

Окрім вареників, учасники акції готують листівки та спеціальні серветки // Громадське радіо//Андрій Кобалія
Окрім вареників, учасники акції готують листівки та спеціальні серветки
Громадське радіо//Андрій Кобалія

dsc01716.jpg

Дівчата витискають малюнки на серветках  // Громадське радіо//Андрій Кобалія
Дівчата витискають створюють на серветках
Громадське радіо//Андрій Кобалія
«Буде майстер-клас з вибійки. Ми заготували білі серветки, а дівчатка робитимуть на них малюнки. Вишивати, то довго. А так зможемо вже сьогодні відправити хлопцям листівки, вареники та ці серветки. І,звичайно, це робота дітей» — розказує волонтерка Тетяна Дроздова.

dsc01725.jpg

За кілька годин волонтери зробили три десяти коробок з варениками // Громадське радіо//Андрій Кобалія
За кілька годин волонтери зробили три десяти коробок з варениками
Громадське радіо//Андрій Кобалія

Сьогодні ж подарунки повезуть у шпиталь. Наприкінці благодійного вечора діти співають щедрівки. А «Толкові дівчата» закликають усіх охочих водити козу. 

Андрій Кобалія. Громадське радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+