Слухати

Україна зараз не має послів у 17 державах світу

13 січня 2018 - 13:54
Зокрема залишаються вакантними посади посла в РФ, Казахстані, Швейцарії, Данії, Вірменії
Україна зараз не має послів у 17 державах світу / Новини на Громадському радіо

Міністерство закордонних справ України заявляє, що станом на січень 2018 року Україна не має послів у 17 іноземних державах.

Про це 13 січня повідомили в українському зовнішньополітичному відомстві, передає DW.

Зокрема зазначено, що з травня 2009 року Україна не має посла в Ефіопії. Із серпня 2013 року залишається вакантною посада посла в Казахстані. Із квітня 2014 року не призначений посол України у Швейцарії, із травня того ж року — в Данії та Чорногорії, із червня — на Кубі, а з липня — в Алжирі. Із серпня 2015 року залишаються вакантними посади послів в Ірландії та Вірменії. Повідомляється також, що останній посол України в Росії Володимир Єльченко був звільнений українським президентом Петром Порошенком у грудні 2015 року.

Торік звільнилися посади українських послів у Греції, Латвії, Перу, Хорватії, Киргизстані, Естонії й Південно-Африканський Республіці (ПАР). Як відомо, посли в іноземних державах призначаються й звільняються президентом за поданням міністра закордонних справ, а відповідні укази глави держави скріплюються підписами прем’єр-міністра й міністра закордонних справ.

Як пояснили, у зовнішньополітичному відомстві процедура призначення послів — тривала, оскільки вимагає підбору кандидатури, узгодження з главою держави, очікування агремана приймаючої сторони й підготовку указу президента. Нагадаємо, у Сіднеї (Австралія) 17 грудня 2017 року відкрилося перше почесне консульство України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+