Слухати

Затримання причетних до ACF в «ЛНР»: людей відпустили, «слідство» триває

13 січня 2018 - 18:40
Керівник Східної правозахисної групи Павло Лисянський не виключає, що по цій «справі» можуть притягнути до відповідальності і інших людей
Затримання причетних до ACF в «ЛНР»: людей відпустили, «слідство» триває / Новини на Громадському радіо

Трьох людей, нібито причетних до діяльності організації ACF («Action Contre la Faim» або «Рух проти голоду») не етапували до СІЗО Луганська. Про це Громадському радіо повідомив керівник Східної правозахисної групи Павло Лисянський.

Він зазначив, що за їхньою інформацією, ведеться «слідство» стосовно затриманих, їх викликали на допити.

Лисянський зазначив, що неможна спрогнозувати, як довго триватиме «слідство».

Він додав, що до цієї «справи» притягнуть більше людей.

«Прізвища тих, хто потрапляє до «МДБ» одразу потрапляють в списки на КПВВ і на кордон з РФ і цих людей з території «республіки» не випускають», — сказав Павло Лисянський, відповідаючи на запитання щодо можливого запобіжного заходу для людей, які потрапляють в полон «ЛНР».

За його словами, якщо людей відпускають додому, то вони мають приходити в «МДБ ЛНР» за першим викликом, інакше їх оголошують в розшук, затримують та «беруть під стражу».

За словами Павла Лисянського, ймовірно, ці люди не потраплять до списків у найближчий обмін.

«На сьогодні «правоохоронні органи і спецслужби» не розуміють, кого вони заарештували. Те, як проходить слідство, і те, що ці люди офіційно не затримані і знаходяться під слідством, через це їх не можуть внести до списків військовополонених, тому що на сьогодні вони не військовополонені і не політв’язні», — сказав правозахисник.

Він додав, що представники їхньої організації телефонували за номерами організацій «Action Contre la Faim» та «Народна взаємодопомога», але ніхто слухавку не зняв.

Нагадаємо, напередодні з’явилася інформація, що бойовики в Луганську затримали помічників міжнародної гуманітарної організації.

Затримані - голова «Народної взаємодопомоги» Дмитро Гасимов та дві співробітниці — Марина Потупало та Галина Глушенко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+