Слухати

НАСА випробувало галактичну GPS / Новини на Громадському радіо

НАСА випробувало галактичну GPS

14 січня 2018 - 17:27
У навігації використовуються рентгенівські сигнали пульсарів

НАСА провело успішні випробування системи навігації, в якій використовуються рентгенівські сигнали пульсарів. Про це повідомляється на сайті космічного агентства.

Експеримент проводили за допомогою апарата NICER (Neutron-star Interior Composition Explorer), встановленого на МКС. Пристрій протягом двох днів в листопаді 2017 року стежило за чотирма пульсарами і на основі їх сигналів визначало, в якій точці орбіти знаходиться космічна станція.

Отримані координати порівняли з інформацією від GPS, виявилося, що NICER вираховував положення МКС в межах радіусу 16 кілометрів. Такий результат зберігався протягом усього експерименту.

Як наголошується в прес-релізі НАСА, система GPS визначає місцезнаходження з точністю до кількох метрів, але для космосу, де відстань вимірюється мільйонами кілометрів, така точність не потрібна. В агентстві розраховують домогтися точності NICER в «сотні метрів».

Пульсари — обертові нейтронні зірки з сильним магнітним полем, джерела радіо-рентгенівського випромінювання. Сигнали пульсарів приходять на Землю у вигляді періодично повторюваних імпульсів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+