Слухати

На Тернопільщині викопали з землі стародавні дзвони (ВІДЕО)  / Новини на Громадському радіо

На Тернопільщині викопали з землі стародавні дзвони (ВІДЕО)

15 січня 2018 - 14:44
У 1964 році, відповідно до рішення виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, 8 лютого церкву розібрали. Але віряни встигли сховати дзвони

В Коропці Тернопільської області 12 січня 2018 року при копанні траншеї знайшли дзвони коропецької церкви Св. Миколая.

Майже століття вони були закопані поблизу зруйнованої церкви.

Траншею копали, щоби провести воду самотній жінці. За словами селян, були різні варіанти де її копати, в останній момент вирішили саме так і натрапили на знахідку, — повідомляє сайт «Коропець».

Cелище Коропець відоме чисельними пам’ятками архітектури. Передовсім це палац графа Бадені, а також дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (1772 р.) та костел святого Миколая (1860 р.), йдеться на сайті Релігійно-інформаційної служби України.

Після війни у Коропці можна було побачити ще одну пам’ятку — дерев’яну церкву святого Миколая. Її збудували ще у 1786 році. Храм перебував на обліку як пам’ятка архітектури, але у 1964 році, відповідно до рішення виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, 8 лютого церкву розібрали.

Коли нищили храм, віряни встигли зняти та заховати церковні дзвони.

Про це знали лише кілька людей, але вони померли не вказавши на місце, де сховали дзвони.

Читайте також: Дзвін Івана Мазепи знайдено на Уралі

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+