Слухати

«На межі»: селище з обмеженим доступом перетворюється на болото (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

«На межі»: селище з обмеженим доступом перетворюється на болото (ВІДЕО)

16 січня 2018 - 19:50
Щоб купити їжу, жителі Чигарів мають долати пішки сім кілометрів

Селище Чигарі під Торецьком розташоване в «сірій зоні». Це селище з обмеженим доступом. Тут немає газ, від початку конфлікту закрили фельдшерський пункт, в селищі немає виїзної торгівлі. До найближчого блокпоста люди мають долати пішки 5 кілометрів та ще 1 км, що  потрапити до найближчого магазину та купити там хліба.

 «Швидка допомога» за час конфлікту виїжджала до населеного пункту лише кілька разів. Сьогодні тут проживає 173 мирних жителя (62 сім’ї), включаючи 30 переселенців і 7 дітей, розповів керівник гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін.

Найгостріша проблема населеного пункту — підтоплення осель, городів і підвалів житлових будинків водою, яка продовжує витікати з пошкодженого водопроводу Горлівка-Торецьк, а також з причини підвищеного рівня води в стволі шахти ім. Гагаріна.

Через підтоплення, багато жителів селища не можуть використовувати підвали для зберігання продуктів і консервації, а також ховатися в них під час обстрілів.

Одна з жительок розповіла, що в помешканні обвалилася стіна через підтоплення.

Городи людей перетворилися на болото, на деяких з них виріс очерет і оселилися жаби. Дерева в садах також пропали. Одна з місцевих жительок розповіла: коли затопило город, зняли плити у дворі, розкопали та саджали помідори.

Вона зазначила, що підтоплення триває з 2014 року.

Гуманітарна місія «Проліска» передала місцевим жителям помпи для відкачування води. Євген Каплін наголосив, що це лише тимчасове рішення.

За його словами, вирішити проблеми може тільки ремонт труби, щоб з неї перестала текти вода.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+