Слухати

Саудівська Аравія: вперше за 35 років показали фільм на широкому екрані

16 січня 2018 - 16:13
Раніше влада країни розпорядилася про обладнання тимчасових місць для перегляду кінофільмів
Саудівська Аравія: вперше за 35 років показали фільм на широкому екрані / Новини на Громадському радіо

У Саудівській Аравії показали перший фільм на широкому екрані після 35-літньої заборони кінотеатрів. Про це пише Newsweek.

Відвідувачі тимчасового кінотеатру змогли подивитися американську анімаційну стрічку 2017 року «Емоджі фільм», і навіть купити попкорн.

Раніше влада країни розпорядилася про обладнання тимчасових місць для перегляду кінофільмів.

Нагадаємо, на початку 1980-х років кінотеатри в Саудівській Аравії заборонили. Жителі країни в основному їздили дивитися кіно до сусіднього Бахрейну. А недавно Генеральна комісія з аудіовізуальним медіа почала видавати ліцензії кінотеатрам, перші з них відкриються в березні 2018 року.

Очікується, що до 2030 року в королівстві будуть діяти більш як 300 мереж кінотеатрів. Фільми зазнають суворої цензури, щоб не порушувати моральні цінності країни.

Нагадаємо, днями у Саудівській Аравії жінок вперше пустили на футбол.  Вони змогли дивитися гру з «сімейних трибун».

Вперше жінки Саудівської Аравії змогли увійти на міжнародний стадіон у столиці Ер-Ріяді на святкуванні 87-ї річниці заснування країни. Святкування такої визначної для Саудівської Аравії дати відбувалось з великою концертною програмою, численними виступами, феєрверками тощо.

Жінки заходили на святкування через окремий від чоловіків вхід.

Саудівська Аравія – одна з найбільш консервативних держав у світі, однак останнім часом ситуація почала змінюватися. Кілька років тому у Саудівській Аравії жінку заарештували за відвідування футбольного матчу. Дівчина купила квиток в інтернеті і нічого не знала про заборону.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+