Слухати

У Києві відкрили меморіальну дошку журналісту Reuters Тарасу Процюку

16 січня 2018 - 16:53
Меморіальну дошку відкрили на вулиці Богдана Хмельницького в Києві на будівлі, де на той час знаходився корпункт Reuters, де працював журналіст
У Києві відкрили меморіальну дошку журналісту Reuters Тарасу Процюку / Новини на Громадському радіо

У Києві відкрили меморіальну дошку журналісту Reuters Тарасу Процюку. Її розмістили на будинку за адресою вулиця Богдана Хмельницького 8/16, де раніше знаходився корпункт агенства Reuters. Вшанувати пам’ять Тараса Процюка прийшли журналісти міжнародних видань та українських ЗМІ.

На початку 1990Тарас Процюк працював оператором на американську телекомпанію CNN та британську Sky News.

Із середини 90-х років і до загибелі він був відеооператором британського міжнародного інформаційного агентства Reuters, приквартирований до українського бюро в Києві. Після 2000 року, після скорочення штату українського бюро, Процюка переведели до східноєвропейського бюро агентства у Варшаві (Польща).

Він знімав на відео московські заворушення 1993 р. і розстріл «Білого дому» в Москві, військові конфлікти на теренах колишнього СРСР (Нагірний Карабах, Придністров’я, Чечня), на теренах колишньої Югославії (Боснія, Косово, Македонія), на Близькому Сході, в Кашмір і Афганістані. Дістав поранення й був контужений.

8 квітня 2003 році в столиці Іраку Багдаді з балкону одного з номерів висотного готелю «Палестина» Тарас Процюк проводив відеозйомку військової операції американської армії. Внаслідок прицільного гарматного пострілу з американського танка по готелю Процюк був поранений. Він помер дорогою до лікарні. 

Американські військові спочатку стверджували, що танкісти відкрили вогонь по готелю «Палестина» у відповідь на обстріл із цього будинку. Французький телеканал TF-3 оприлюднив відеокадри пострілу по готелю «Палестина», зроблені їхнім оператором — на них було видно, що американський танк вів обстріл в умовах, коли не було вогню противника у відповідь. Тоді США заявили, що танкісти могли сприйняти сонячні відблиски з журналістських об’єктивів за обстріл або за дії коригувальників ворожого вогню.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+