Слухати

Україна піднялась в рейтингу Freedom House‏, але так і залишилась у категорії частково вільних країн / Новини на Громадському радіо

Україна піднялась в рейтингу Freedom House‏, але так і залишилась у категорії частково вільних країн

16 січня 2018 - 13:19
Згідно зі звітом Freedom House, Крим є однією з найменш вільних територій в світі

Міжнародна правозахисна організація Freedom House оприлюднила звіт за підсумками 2017 року.

Кожну країну правозахисники оцінили за шкалою від 1 до 7 за двома критеріями — рівнем політичних прав і рівнем громадянських свобод. 1 — найкращий показник, а 7 - найгірший.

За 100-бальною системою Україна набрала 62 бал (чим більше — тим вільніша країна). У торішній доповіді Україна набрала 61 бал.

Водночас, згідно зі звітом Freedom House, територія тимчасово окупованого Росією Криму є однією з найменш вільних територій у світі. Так, Крим отримав 7 балів з 7 за рівнем політичних прав і 6 балів з 7 за рівнем громадянської свободи.

Таким чином, за 100-бальною системою Крим набрав 9 пунктів. У доповіді Freedom House за минулий рік Крим також набрав 9 балів.

«Україна все ще оговтується від безладу, пов’язаного з позбавленням президентської влади Віктора Януковича в 2014 році, а також кризи, яка почалася через російську окупацію Криму та військової підтримки сепаратистів на Донбасі в Східній Україні. Нездатність влади розслідувати широкомасштабну корупцію на керівних посадах підірвала рівень підтримки уряду серед населення і вплив на спроби проведення реформ. У сфері цивільних свобод політичний тиск і напади на журналістів загрожують свободі преси», — характеризує ситуацію в Україні Freedom House.

На думку правозахисників, ключовими подіями 2017 року в Україні були медична та освітня реформа, посилення влади місцевих і обласних адміністрацій; уповільнення боротьби з корупцією і нападки на антикорупційні органи; обмеження доступу до російських сайтів; а також продовження боїв на сході України.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+