Слухати

Луценко пояснив, чому засекретив рішення суду у справі про спецконфіскацію 1,5 млд

17 січня 2018 - 18:09
За словами Луценка, ГПУ отримала інформацію про загрозу життю людей, які співпрацюють з ГПУ в укладанні угоди і наданні інформації про методи та складові злочинної організації, причетної до Януковича
Луценко пояснив, чому засекретив рішення суду у справі про спецконфіскацію 1,5 млд / Новини на Громадському радіо

Генпрокурор Юрій Луценко пояснив, чому засекретили рішення Краматорського суду у справі про спецконфіскацію півстора мільярда гривень.

За його словами, це пов’язано з тим, що ще триває слідство по десяткам справ організованих злочинних угруповань, причетних до екс-президента Віктора Януковича.

«В рішенні Краматорського суду перераховується всі суб’єкти господарювання, яких Янукович приводив у свою злочинну діяльність. Розсекречення цієї інформації унеможливить проведення або дуже ускладнить проведення слідчої та оперативно-розшукової, в тому числі і таємної, роботи щодо бенефеціаріїв цих структур», — сказав генпрокурор.

«Якщо якийсь Сидоренко, який співпрацював з Януковичем, крав гроші або робив інші злочинні дії, буде знати, що саме його підприємство буде в цьому переліку, звичайно він буде оберігатися від прослуховування набагато більше, ніж коли він цього не знає», — додав Юрій Луценко.

Генпрокурор наголосив,що він, як уповноважена особа, засекретив це рішення, щоб не допомагати учасникам злочинної схеми уникати слідства.

За словами Луценка, Генпрокуратура отримала інформацію про загрозу життю людей, які співпрацюють з ГПУ в укладанні угоди і наданні інформації про методи та складові злочинної організації, пов’язаною з Віктором Януковичем.

«Я буду робити все, що гарантувати безпеку цій людині. Принаймні, певний час. І не хочу розкривати дані цієї людини. Покази, які він надав на членів все ще діючої в Москві та Ростові злочинної організації», — зазначив Луценко.

Нагадаємо, 10 січня телеканал Al Jazeera опублікував засекречене рішення Краматорського суду про конфіскацію 1,5 мільярда доларів, виведених оточенням Януковича.

Читайте також: Гроші забрали не в Януковича, держава виплатила борг сама собі, — ЦПК про конфіскацію $ 1,5 мільярда

Згодом зеступник генпрокурора Євген Єнін повідомив, що вирок засекретили через інтереси слідства.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+