Слухати

З початку 2018 року від кору в Україні померли двоє людей. МОЗ нагадує, як розпізнати хворобу  / Новини на Громадському радіо

З початку 2018 року від кору в Україні померли двоє людей. МОЗ нагадує, як розпізнати хворобу

17 січня 2018 - 14:26
З початку спалахів і до сьогодні внаслідок кору померло 7 людей: 4 дітей і 3 дорослих, усі в Одеській області

З початку 2018 року від кору в Україні померло двоє людей. Про повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я України.

«Стало відомо про ще одну смерть від кору: померла доросла людина. Відтак, у новому році від кору в Україні померли вже двоє людей», — сказано у повідомленні. 

Раніше, 11 січня, в Одеській області від кору померла п’ятирічна дитина. 

Згідно з даними МОЗ, з початку спалахів і до сьогодні внаслідок кору померло 7 людей: 4 дітей і 3 дорослих, усі в Одеській області.

У зв’язку зі зростанням захворюваності, у МОЗ нагадали, як розпізнати хворобу. 

Так, інкубаційний період кору становить 621 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами:

  • висока температура, 
  • головний біль, 
  • нежить, 
  • сухий кашель, 
  • збільшення лімфовузлів, 
  • запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), 
  • пронос та блювота.

На 45 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Читайте також: США видали попередження про кір в Україні.

Кір має серйозні ускладнення: захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Читайте також: Вакцини від кору для дорослих в Києві майже немає, є лише вакцина для дітей.

У МОЗ нагадали, що на кір хворіють не лише діти, а і дорослі: під загрозою всі, хто не має щеплення. Тому у разі контакту з хворим на кір у міністерстві радять негайно звертатися до лікаря.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+