Слухати

Дві ухвалені поправки до законопроекту про Донбас: про що вони? / Новини на Громадському радіо

Дві ухвалені поправки до законопроекту про Донбас: про що вони?

18 січня 2018 - 13:10
280 народних депутатів проголосували за законопроект про реінтеграцію Донбасу

Сьогодні Верховна Рада прийняла закон 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». За проголосували 280 депутатів з 352 присутніх

Закон передбачає визначення кордонів окупованих територій президентом України за поданням Генерального штабу Збройних Сил України Міністерством оборони України. Тимчасова окупація Росією, незалежно від термінів її тривання, згідно з законом вважається незаконною та не створює для Росії ніяких територіальних прав.

За три дні Верховна Рада розглянула 673 поправки. Сьогодні було прийнято дві — №649 і №650

Автор поправок, народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Рябчин, розповідає, що 650-та поправка дозволяє людям, які постраждали від російської агресії (наприклад втратили майно), позиватися до Росії без сплати судового збору. 

«Тобто, людина, яка хоче позиватися до Росії раніше повинна була заплатити 7-10 тисяч грн. просто, щоби мати дозвіл подати позов», — розповів Олексій Рябчин. 

Поправка №649 дозволяє людям позиватися до Росії не за місцем перебування відповідача (Солом’янський суд міста Києва), а на місцях.

«Тобто усі переселенці, які знаходяться у Харкові, Львові, Одесі, на Донеччині, зможуть іти в місцеві суди та позиватися до Росії. І ці позиви будуть безкоштовними», — додав Рябчин. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+