Слухати

Кримчан хочуть зробити присяжними засідателями в російських судах. Які наслідки? / Новини на Громадському радіо

Кримчан хочуть зробити присяжними засідателями в російських судах. Які наслідки?

19 січня 2018 - 19:44
В листі вказується перелік підстав, за яких людина може відмовитися бути присяжним засідателем. Їх не так багато

В окупованому Криму так звана адміністрація Керчі розсилає жителям повідомлення, що їх включено до списків кандидатів у  присяжні засідателі судів. Про це повідомляють користувачі соцмереж.

В листі вказується перелік підстав, за яких людина може відмовитися бути присяжним засідателем. Наголошується, якщо людина не підпадає під ці категорії, вона не може відмовитися від виконання свого боргу і не брати участь у здійсненні правосуддя».

povidomlennya.jpg

Повідомлення від "міськадміністрації" Керчі // Соцмережі
Повідомлення від «міськадміністрації» Керчі
Соцмережі

povidomlennya1.jpg

Повідомлення від "міськадміністрації" Керчі // Соцмережі
Повідомлення від «міськадміністрації» Керчі
Соцмережі

«Відповідно до п.2 ст.2 Федерального закону від 20.08.2004 N 113 «Про присяжних засідателів федеральних судів загальної юрисдикції в Російській Федерації» участь у здійсненні правосуддя в якості присяжних засідателів громадян, включених до списків кандидатів у присяжні засідателі, є їх громадянським боргом. Боргом, а не обов’язком», — підкреслюють в Кримській правозахисній групі.

Правозахисники пояснюють: обов’язки виникають, коли громадянин стає присяжним засідателем, а не кандидатом.

«Присяжні засідателі формуються з тих кандидатів, які прийшли до суду. Якщо до суду прийшло менше 20 кандидатів, то головуючий дає розпорядження про додатковий виклик до суду кандидатів у присяжні засідателі. (Ст. 327 КПК). Відповідно, якщо кандидат не з’явився до суду, то він не стане присяжним засідателем. Відповідно до ч. 3 ст. 333 КПК РФ за неявку до суду без поважної причини присяжний засідатель може бути підданий грошовому стягненню. Відповідальність кандидата за неявку до суду не передбачена», — пояснили Громадському радіо правозахисники Кримської правозахисної групи (КПГ).

«Іншими словами, якщо прийшло повідомлення про включення особи до списку кандидатів у присяжні засідателі, а відмовитися письмово від цього у нього немає бажання або можливості, то щоб не стати присяжним засідателем достатньо проігнорувати це повідомлення і не з’явитися до суду», — повідомили в КПГ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+