Слухати

Чи потрібно дорослим повторно робити щеплення від кору? Пояснення Центру громадського здоров’я МОЗ / Новини на Громадському радіо

Чи потрібно дорослим повторно робити щеплення від кору? Пояснення Центру громадського здоров'я МОЗ

20 січня 2018 - 19:38
Дві планові дози вакцини є дієвими, і їх вистачає в 98% випадків, каже заступниця гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗу

Якщо є достовірні відомості про проведення планових щеплень від кору у віці 12 місяців і 6 років, то ревакцинація у старшому віці не потрібна у 98% випадків.

Про це в ефірі Громадського радіо повідомила заступниця гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗу Лариса Гетьман.

«Якщо ми говоримо про вакцинацію, то вона є планова. Це діти 12 місяців і 6 років, відповідно до календаря щеплень. Це обов’язкова вакцинація, яка закріплена календарем і на цей контингент держава закуповує вакцину. Якщо все було проведено вірно, не відмовлялися, не було протипоказань, а протипоказання до щеплення проти кору – менше 1%, то дві дози вакцини є дієвими, і їх вистачає в 98% випадків. Так що якщо є достовірні відомості про щеплення, якщо щеплення проводилися або якщо людина перехворіла кором, то ревакцинація у старшому віці не потрібна», — зазначила Лариса Гетьман.

Водночас, заступниця гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗу додала, що якщо у людини відбувся контакт з хворим на кір, то після цього потрібно провести екстрену вакцинацію.

«Її необхідно після контакту проводити якомога швидше, в перші 72 години. Якщо дитина потрапляє у ці вікові межі, то це безкоштовне щеплення. Далі це щеплення можна зробити в приватних кабінетах або купити вакцину за власні кошти», — пояснила вона.

Читайте також: Від кору в Україні вакцинуються найбільше — Центр громадського здоров’я МОЗ.

Зазначимо, що згідно з офіційними даними МОЗз початку спалаху внаслідок кору померло 7 людей4 дітей і 3 дорослих, усі в Одеській області. З початку 2018 року від кору в Україні померли двоє людей.

Читайте також: Від вакцини проти кору не можна померти, — ескспертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.

18 січня у Березівському районі районі Одеської області померла дитина.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що дитина була невакцинована та померла від кору. «Це восьмий випадок смерті з моменту спалаху кору», — повідомила Супрун 

Читайте також: Спалах кору в Україні: як вчасно розпізнати хворобу.

Проте в Одеському департаменті охорони здоров’я кажуть, що не передавали в МОЗ дані про восьму смерть від кору.

Заступниця начальника Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації Оксана Сорочан в коментарі Громадському радіо повідомила, що наразі немає результатів вірусології, а остаточний діагноз буде тільки на початку наступного тижня.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+