Слухати

Молдова виставить Росії рахунок за дії у Придністров’ї / Новини на Громадському радіо

Молдова виставить Росії рахунок за дії у Придністров’ї

20 січня 2018 - 16:56
Завдані Росією збитки можуть вимірюватися мільярдами доларів, стверджує спікер парламенту Молдови

Влада Молдови має намір обрахувати збитки, завдані країні присутністю Росії у невизнаному Придністров’ї.

Про це заявив спікер парламенту Молдови Андріан Канду в інтерв’ю Latvijas Avize.

«Росія порушила міжнародне право. Ми плануємо винайняти міжнародну юридичну фірму, щоб розрахувати шкоду від присутності Росії в Придністров’ї протягом 25 років. Рахунок буде вимірюватися мільярдами доларів», — зазначив Канду.

За його словами, Молдова через внутрішні розбіжності поки не готова вимагати від Росії компенсації за окупацію країни СРСР.

«Ми не можемо повністю звинуватити радянську окупацію. Дійсно, наш народ також страждав від депортації, голодомору та інших злочинів, скоєних комуністичною владою. Можливо, ми ще раз створимо комісію для розрахунку репарацій», — заявив Канду.

Читайте також: Придністров’я очима українських журналістів (ВІДЕО)

Він звинуватив Росію у порушенні норм міжнародного права.

«Ми вважаємо, що близько 2 000 російських солдатів в Придністров’ї є окупаційними силами. Вони організовують спільні навчання з так званою Придністровською армією. Російські військові підрозділи створюють ризики для безпеки, оскільки це незаконна військова присутність, така як російська армія в Абхазії, Південній Осетії та Східній Україні. Ми намагаємося говорити про незаконну присутність російських сил у Придністров’ї на міжнародному рівні, і ми сподіваємось, що це питання потрапить до ООН», — наголосив спікер.

Читайте також: Прикордонники Молдови не пустили делегацію РФ, що їхала до Придністров’я

Незалежність Придністровська Молдавська Республіка проголосила 25 серпня 1991 року. Після цього між підтримуваними Росією сепаратистами та молдовськими військами почався нетривалий збройний конфлікт, що завершився фактичною перемогою прихильників незалежності регіону. Міжнародна спільнота і Кишинів вважають Придністров’я територією Республіки Молдова.

Хоча офіційно Російська Федерація не визнає суверенітету ПМР, однак де-факто надає їй військову, економічну, політичну і дипломатичну підтримку.

Президент Молдови Ігор Додон не підтримує парламент у виведенні військових РФ з Придністров’я. Однак проєвропейський парламент країни в ООН вимагатиме виведення російських військ з Придністров’я. Прем’єр Молдови просить США посприяти прийняттю резолюції про виведення військ РФ з Придністров’я.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+