Слухати

Парламент Молдови заявляє про активізацію розвідки РФ у країні / Новини на Громадському радіо

Парламент Молдови заявляє про активізацію розвідки РФ у країні

20 січня 2018 - 18:20
Уряд Молдови сподівається, що діяльність проросійських сил зменшиться після парламентських виборів

Влада Молдови фіксує ознаки російського втручання у діяльність засобів масової інформації, політичні процеси, а також активізацію розвідки Російської Федерації у країні.

Про це заявив спікер парламенту Молдови Андріан Канду в інтерв’ю Latvijas Avize.

«У країні активізувалася діяльність проросійських неурядових організацій, а також збільшилася діяльність з розвідки. Поточна тенденція показує, що в майбутньому втручання в політичні процеси держави стане ще більш інтенсивним», — заявив Канду.

Парламент Молдови має намір зробити більш прозорими дані про фінансування неурядових організацій з-за кордону, аби зменшити вплив Росії. Канду сподівається, що на майбутніх парламентських виборах завдяки висуванню кандидатів в одномандатних виборчих округах у країні зменшиться вплив проросійських сил.

За словами спікера, Росія активно втручається у ЗМІ.

«Практично щодня російські телеканали показують сюжети спрямовані проти нашого уряду, Сполучених Штатів та Заходу. Нещодавно в Кишиневі було відкрито бюро співробітництва з НАТО: на практиці це означає більше діалогу Молдови з НАТО щодо цивільних місій. Проте російські телевізійні канали показали відкриття бюро у фальшивому новинному матеріалі так, ніби Молдова стає членом НАТО. Це неправда, тому що наша країна нейтральна. Російські канали поширюють проросійські повідомлення про Молдову як позитивні», — заявив Канду.

Читайте також: Придністров’я очима українських журналістів (ВІДЕО)

Він також каже, що влада Молдови має намір обрахувати збитки, завдані країні присутністю Росії у невизнаному Придністров’ї.

Президент Молдови Ігор Додон не підтримує парламент у виведенні військових РФ з Придністров’я. Однак проєвропейський парламент країни в ООН вимагає виведення російських військ з Придністров’я. Прем’єр Молдови просить США посприяти прийняттю резолюції про виведення військ РФ з Придністров’я.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+