Слухати

«Біотех-реабілітація поранених»: як бійцю допомагають відновити руку / Новини на Громадському радіо

«Біотех-реабілітація поранених»: як бійцю допомагають відновити руку

21 січня 2018 - 18:09
Під обстріл Володимир потрапив 6 березня 2017 року. Найбільше постраждали обличчя, грудна клітка, черевна порожнина та рука

В Києві People’s Project допомагає бійцю Володимиру повернути руку. Він — пацієнт проекту «Біотех-реабілітація поранених». Днями Володимир пройшов ще один важливий етап перед майбутнім лікуванням: чоловік здав власну кров.

vidnovlennya.jpg

Пацієнт клініки // peoplesproject.com
Пацієнт клініки
peoplesproject.com

Володимиру не вистачає обох кісток передпліччя -  вирвало осколком. 6 березня 2017 року під час виконання бойового завдання між Горлівкою та Зайцевим. 120-міліметрова міна розірвалася поряд з бійцями. Володимир отримав безліч небезпечних для життя осколкових травм по всьому тілу. Найбільше постраждали обличчя, грудна клітка, черевна порожнина та рука.

Після стабілізації стану бійця у військових шпиталях постало питання відновлення руки. Дефекти променевої та ліктьової кісток перевищують 10 см, крім того, триває вогнепальний остеомієліт, який продовжує руйнувати кісткову тканину. Зараз потрібно якнайшвидше зупинити цей процес, після чого відновити кістки за допомогою біотехнологій. 

kistky.jpg

Рентген // peoplesproject.com
Рентген
peoplesproject.com

Якщо зазвичай кров беруть хіба для різноманітних аналізів, то в межах проекту «Біотех-реабілітація поранених» ця біологічна рідина має інше значення.

klinika1.jpg

Клініка // peoplesproject.com
Клініка
peoplesproject.com

Дмитро Зубов, провідний біолог проекту, проводить підготовчі роботи з кров’ю та іншими біологічними матеріалами.

«Завдяки ретельним маніпуляціям за унікальними технологіями, біологи відсепарують із крові та кісткового мозку певні типи стовбурових клітин. А вже згодом, занесені у місце застосування на спеціальному носії, вони, під контролем лікарів та впливом певних чинників, перетворяться на тканини потрібного типу – наприклад, кістку, хрящ чи навіть сформуються у нововирощених тканинах новими судинами – так, аби живити кров’ю відновлену зону дефекту», — повідомляє peoplesproject.com.

mikroskop.jpg

Мікроскоп // peoplesproject.com
Мікроскоп
peoplesproject.com

З часом лікарі всадять у місце дефекту,  туди, де потрібна кістка просто відсутня, нові фрагменти кісток – їх теж виростять у лабораторії за спеціальною технологією. А от врости на місце без жодних подальших ускладнень, їм допоможуть інші типи стовбурових клітин, штучно сконцентровані лікарями у місці застосування.

boyec.jpg

Володимир, пацієнт // peoplesproject.com
Володимир, пацієнт
peoplesproject.com

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+