Слухати

«Ні, корупції»: близько 30 тисяч людей вийшли на протести у Бухаресті, — журналістка (ФОТО, ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

«Ні, корупції»: близько 30 тисяч людей вийшли на протести у Бухаресті, — журналістка (ФОТО, ВІДЕО)

21 січня 2018 - 10:29
Президент Румунії має підписати реформу юстиції. А активісти впевнені — протести мають переконати главу держави Клауса Йоханніса не робити цього

Близько 30 тисяч людей вийшли на протести у Бухаресті та інших містах Румунії.

Про це Громадському радіо повідомила журналістка Маріана Присяжнюк з місця події.

Вона наголосила, що люди протестували проти внесення змін до системи правосуддя та пом’якшення антикорупційного законодавства.

За її словами, наразі президент країни має підписати реформу юстиції. А активісти впевнені  - протести мають переконати главу держави Клауса Йоханніса не робити цього.

«В столиці Румунії зібралося понад 20 тисяч активістів з вимогою не робити останній крок у прийнятті реформи юстиції. Цей закон зараз чекає промульгації президента Клауса Йоханніса. Він має підписати цей законопроект, після чого він стане чинним. Активісти чекають, що він цього не зробить, зазначають, що президент підтримує громадський рух та людей, які виступають проти цього законопроекту та звинувачують правлячу партію, зазначаючи що саме вони штовхають цей закон до прийняття, бо вони потребують пом’якшення антикорупційного законодавства через свої власні проблеми з набуттям своїх статків у минулому», — розповіла журналістка.

За словами Маріани Присяжнюк, максимальна кількість людей, які долучилися до протестів —  приблино 30 000 осіб. 

«Одна з центральних площ, Університетська площа, була заповнена ще з четвертої години вечора. Кількість людей збільшувалася і збільшувалася. Максимальна кількість, якої досяг процес — це було 30 000, приблизно», — повідомила журналістка. 

Вона зазначила, що людей підтримують профсоюзи та ряд громадських організацій.

«Але це, так би мовити, двосторонній процес, коли є і підтримка громадськості, і люди консолідуються на місцях знизу. В місті біля Бухареста, де я проживаю, є ініціативна група. І я з власного досвіду можу зазначити, що люди дійсно активні і вони не просто чекають якихось закликів чи анонсів, вони формують ініціативні групи. Тому така двостороння активність», — пояснила Маріана Присяжнюк.

Нагадаємо, рік тому нижня палата парламенту Румунії схвалила закони про реформування системи правосуддя.

У свою чергу Європейська комісія, Державний департамент США та президент країни критикували їх, як загрозу незалежності судів.

Пізніше Верхня палата парламенту Румунії проголосувала за поправки в системі правосуддя.

Президент Румунії заявив, що Євросоюз може розпочати санкційну процедуру проти Румунії за прикладом Польщі, якщо Бухарест буде наполягати на змінах в своїй судовій системі.

Нові зміни до антикорупційного законодавства також спричинили неодноразові акції протесту у листопаді та грудні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+