Слухати

Новий президент Парламентської Асамблеї Ради Європи: проукраїнський чи проросійський? / Новини на Громадському радіо

Новий президент Парламентської Асамблеї Ради Європи: проукраїнський чи проросійський?

22 січня 2018 - 21:38
Риторика політика на зовнішній арені може відрізнятися від його попередніх поглядів, — експертка

Новим президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи обрано представника Італії Мікеле Ніколетті.  Мікеле Ніколетті — відомий дипломат та професор філософії. Він став другий італійцем після Джузеппе Ведавато (1972-1975 рр.), який очолив Парламентську Асамблею Ради Європи. 

Попередню діяльність та висловлювання Мікеле Ніколетті проаналізувала експертка-дослідниця зовнішньої політики Італії Вікторія Вдовиченко.

«Про те, що його позиція, якщо не нейтральна, то проукраїнська, — розповідає Вікторія Вдовиченко, — ми можемо говорити, аналізуючи його риторику під час візитів як представника Ради Європи до України в 2016 році та часу, коли він був доповідачем Парламентської асамблеї з питань корупції у 2017 році. Але ця позиція може змінитися».

Зрозуміти його погляди щодо України можна буде під час проведення засідання ad-hoc комітету завтра, 23 січня.

«Коли це політик від якоїсь держави, всередині цієї держави, — може бути одна риторика. А коли це політик від держави в контексті Ради Європи, Європейського союзу, іноді його позиція змінюється», — каже експертка. .

Два минулі очільники Парламенсткої Асамблеї були технічними, Мікеле Ніколетті — обраний президент.

«Тому він захоче себе проявляти і його слова матимуть важіль. Але чи буде він таким же проукраїнським, як раніше, зараз говорити зарано. Він, наприклад, був одним з авторів резолюції ПАРЄ у 2014-ому році, яка могла вплинути на зняття санкцій Росії». 

За словами експертки «політика зиґзаґів», зміни поглядів, дуже притаманна італійській політиці.

«Куди дійде це «зиґзаґування» зараз сказати неможливо. Оцінювати погляди новообраного президента ПАРЄ можна буде не раніше, ніж за місяць. Тоді, коли ми побачимо Мікеле Ніколетті в дії», — вважає Вікторія Вдовиченко.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+