Слухати

В окупованому Криму судять активіста за репост відеоролика  / Новини на Громадському радіо

В окупованому Криму судять активіста за репост відеоролика

22 січня 2018 - 15:15
Підсудний активіст має проукраїнську позицію і вважає Крим територією України

У Феодосійському міському суді відбулося засідання суду у кримінальній справі кримського активіста Сулеймана Кадирова.

Його звинувачують у нібито скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 280.1 КК РФ (Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) за репост відеоролика в соціальній мережі і коментар до нього.

Про це стало відомо Громадському радіо із власних джерел.

Як розповіло джерело, у ході судового засідання був допитаний свідок звинувачення, співробітник ФСБ Олександр Вишня, який брав участь у якості технічного спеціаліста під час обшуку у Сулеймана Кадирова. Саме Олександр Вишня оглядав інтернет сторінку Сулеймана Кадирова і оглядав відео та коментар до нього, за що судять Сулеймана. На запитання, чи можете він стверджувати, що сторінка належала саме підсудному, він відповів що ні, бо не досліджував це питання.

img-20 180 122-wa0001.jpg

Сулейман Кадиров // Громадське радіо
Сулейман Кадиров
Громадське радіо

Також  під час суду допитали свідків захисту, які характеризували Сулеймана як порядну, відповідальну, комунікабельну і дуже освічену людину. Вони також зазначили, що ніколи не чули від нього будь-яких екстремістських закликів. Окрім того, свідки пояснили, що Бекіров має проукраїнську позицію і вважає Крим територією України, але він ніколи не нав’язував свої погляди оточуючим. Також один із свідків повідомив, що не бачив на сторінці Сулеймана Кадирова відеоролик, за який його звинувачують.

На наступному засіданні, яке призначене на 12 лютого, окупаційний суд заслухає експертів, які робили лінгвістичну експертизу. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+