Слухати

ПАРЄ ухвалила резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні / Новини на Громадському радіо

ПАРЄ ухвалила резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні

23 січня 2018 - 22:56
Росію закликали припинити будь-яку фінансову і військову підтримку незаконних збройних груп на Донбасі, а також забезпечити дотримання прав людини в окупованому Криму

Парламентська асамблея Ради Європи 23 січня ухвалила резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні. Про це повідомляється на сайті організації.

«Асамблея стурбована гуманітарною ситуацією, яка є наслідком тривалої російської війни проти України, що відбувається в певних районах Донецької та Луганської областей, а також окупації і спроби приєднання Криму до Російської Федерації», — йдеться в повідомленні ПАРЄ.

У тексті резолюції Росію закликають припинити будь-яку фінансову і військову підтримку незаконних збройних груп в Донецькій і Луганській областях. Також ідеться про те, що російська влада повинна забезпечувати дотримання прав людини і безпеки всіх людей, що живуть в окупованому Криму, а також забезпечити доступ міжнародним організаціям до анексованого півострова.

В резолюції також згадується ухвалений нещодавно закон України про так звану реінтеграцію Донбасу, де Росію визнано агресором, а непідконтрольні українській владі території Донецької та Луганської областей — окупованими РФ.

Перед голосуванням за резолюцію у ПАРЄ заслухали доповідь про гуманітарну ситуацію на Донбасі та в окупованому Криму. Зокрема, виступила й народна депутатка України Марія Іонова.

«Марії і колегам вдалося донести залі детальну і повну інормацію про безпекову і гуманітарну ситуацію, про недопуск гуманітарних місій, катування , насильство, сексуальні злочини, тортури на окупованих Росією територіях, про систематичне порушення прав людини на Донбасі і Криму», — написала в Facebook Ірина Геращенко, яка також була присутня в залі ПАРЄ.

Автор резолюції, литовець Егідіюс Варейкіс зазначив, що з моменту окупації Криму 2014 року 44 українці зникли на півострові,шість із них були знайдені мертвими, 17 були звільнені, двоє —  засуджені, а 19  вважаються зниклими безвісти.

За даними Асамблеї,від збройного конфлікту в Україні загинули понад 10 тисяч осіб, понад 1,6 мільйона людей є внутрішньо переміщеними особами, і майже півмільйона людей шукають притулку в інших країнах.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+