Слухати

«Чеські вибори - це конфлікт гуляша з пивом та салату з вином», - експерт / Новини на Громадському радіо

«Чеські вибори - це конфлікт гуляша з пивом та салату з вином», - експерт

27 січня 2018 - 19:27
Зальна явка на вибори складала майже 64%

Результати президентських виборів у Чехії ілюструють розкол у чеському суспільстві. Про це в ефірі Громадського радіо заявив фахівець з Центральної та Східної Європи Іван Преображенський. 

«Вже немає сумнівів, що переміг Мілош Земан. Його опонент з умовно ліберальної опозиції Їржі Драгош отримав трохи більше 48% голосів. Сьогодні явка на вибори була дуже високою. У першому турі 63%, а сьогодні 64%. У великих містах 68%. Але у малих та середніх містах, де Земан має сильну підтримку, більше 70%. Тобто була дуже велика мобілізація на підтримку Мілоша Земана. 

Розкол у чеському суспільстві вже стався 5 років тому під час минулих виборів. Напередодні цих виборів розкол лише посилився. Тож Чехія і далі лишається розколотою, де великі міста з проєвропейським населенням, а малі міста та села з євроскептиками», — пояснив Іван Преображенський.

Нагадаємо, що 27 січня на президентських виборах у Чехії переміг Мілош Земан — чеський соціал-демократичний політик був прем’єр-міністром Чеської Республіки у 19982002, кандидат на президентських виборах в 2003 році, в 20092010 роках. У 2013 був обраний президентом Чеської Республіки. Відомий своїми лівими та проросійськими висловлюваннями. Його опонентом був центрист єврооптиміст Їржі Драгош. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+