Слухати

Помер засновник ІКЕА Інґвар Кампрад

28 січня 2018 - 13:29
Кампрад заснував IKEA у 1943 році, коли йому було 17 років. З 1988 року він був радником у компанії
Помер засновник ІКЕА Інґвар Кампрад / Новини на Громадському радіо

27 січня у Швеції помер 91-річний засновник міжнародної приватної компанії ІКЕА Інґвар Феодор Кампрад.

Про це повідомляє сайт ІКЕА.

Підприємець помер після короткої хвороби у своєму будинку в Сміленді в оточенні рідних.

Інґвар Кампрад народився у 1926 році у Сміленді на півдні Швеції. У 17 років він заснував компанію IKEA на гроші, які йому дав батько як винагороду. IKEA займається виробництвом та продажем меблів та речей для дому.

Назва компанії є акронімом, що складається із перших літер імені засновника (Інґвар Кампрад), назви сімейної ферми, де він народився (Elmtaryd), та прилеглого села (Agunnaryd).

З 1988 року Інгвар Кампрад не займав офіційної посади у компанії, але продовжував сприяти бізнесу як старший радник.

У компанії відзначили, що Кампрад був працьовитим та наполегливим.

«Він працював до самого кінця свого життя, залишаючись відданим своєму девізу, що більшість речей ще потрібно зробити», — ідеться у некролозі.

Кампрада звинувачували у підтримці нацистів. У 1994 році були опубліковані особисті листи шведського активіста Пера Енгдаля, з яких стало відомо, що Кампрад з 1942 року був учасником його пронацистської групи «Новошвецький рух». Після публікації листів підприємець заявив, що шкодує про той період свого життя.

Кампрад, який був однією з найбагатших людей Швеції, в інтерв’ю журналістам розповідав про власну ощадливість. Він 15 років їздив на старенькому авто Volvo 240 GL, літав у економ-класі та заохочував працівників IKEA використовувати обидві сторони листків паперу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+