Слухати

Активісти борються за існування українського культурного центру в Парижі / Новини на Громадському радіо

Активісти борються за існування українського культурного центру в Парижі

29 січня 2018 - 22:36
Активістка Анна Жаяр зареєструвала петицію про присвоєння центру імені українського оперного співака Василя Сліпака

Українська громада Франції ініціювала петицію щодо надання Культурному центру України (функціонує при Посольстві України у Франції) імені Василя Сліпака. Як розповіла Громадському радіо авторка петиції Анна Жаяр, центр є єдиним майданчиком для поширення української культури у Франції і йому може загрожувати закриття.

Культурний центр функціонує при Посольстві України у Франції. Рішення про перейменування має ухвалювати МЗС України, якщо ця ініціатива набере велику кількість голосів.

«Тому ми написали звернення до Павла Клімкіна, щоб він не погоджувався на те, щоб закрили цей центр. Бо він єдиний у Франції. Більше в нас немає жодних майданчиків, приміщень, де українці могли б поширювати свою культуру, розповідати про культурні проблеми», — сказала Жаяр.

Читайте також: Французька суддя винесла рішення проти українки, не бачивши оригінальних кадрів фільму Пола Морейри — перекладачка

Центр важливий ще й тому, щоб протистояти російській пропаганді за кордоном.

«Все-таки навпроти нас є дуже потужна російська пропаганда, яка відкрила, зокрема, новий культурний центр у серці Парижа. Тому забрати в України все, що тут є, є вкрай недоречно», — сказала Жаяр.

Активісти хочуть, щоб український центр у Парижі носив ім’я Василя Сліпака — видатного українського оперного співака, який майже 20 років прожив у Франції. 2016 року він долучився до загону добровольців. Співак загинув 29 червня на Світлодарській дузі.

Петицію про перейменування центру створили вчора вночі. Майже за добу активісти зібрали понад 400 підписів. Вони сподіваються на принаймні 10 тисяч.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+