Слухати

Громадянка Узбекистану, якій відмовили в перетині кордону, втратила дитину

30 січня 2018 - 16:48
Зараз жінка у лікарні. В Держприкордонслужбі наполягають: жінка не просила притулку, а її документи були не дійсними для перетину кордону, тому її планували відправити зворотнім рейсом
Громадянка Узбекистану, якій відмовили в перетині кордону, втратила дитину / Новини на Громадському радіо

28 січня близько 15.00 до Львову зі Стамбулу прибула вагітна громадянка Узбекистану з дворічною дитиною Надіна Мамарахімова. Їй відмовили у наданні притулку, жінка потрапила до лікарні та втратила дитину. Про це Громадському радіо повідомив журналіст Анвар Деркач.

Розповідаючи історію Надін, Анвар Деркач зауважив, що прикордонники лукавлять, коли говорять, що іноземець може підійти до будь-кого з них та попросити надати йому притулок і тоді прикордонники дають можливість звернутися до Міграційної служби.

«Насправді це не так. Я знаю особисто кілька випадків, коли люди так робили і їм не давали можливості звернутися за притулком. У випадку з Мамарахімовою було не так. Вона вважала, що оскільки Узбекистан з Україною має безвізовий режим, то вона спокійно заїде на територію України, а потім піде до Міграційної служби і попросить притулку. Недостатньо у неї було інформації, не знала вона, як у нас все це реально відбувається», — говорить журналіст.

За його словами, жінку зупинили при проходженні прикордонного контролю і не пропустили, хоча жінку зустрічали знайомі у Львові, вона мала де жити:

«Але їй просто сказали: ми вас не допускаємо. Після цього вона сказала: «Я прошу притулку в Україні». Це ніяк не вплинуло на поведінку прикордонників. Лише коли їй стало погано, її відвезли до однієї з львівських клінік, де вона перебуває о тепер», — сказав  Анвар Деркач.

Він зазначив, що не знає причину, з якої вона була змушена просити притулку в Україні, але розповів, що її чоловік — громадянин Таджикистану. Останнім часом вона мешкали в Стамбулі.

«Зараз загальна тенденція така, що втікачі з пострадянських країн, які донедавна обирали Туреччину в якості притулку, зараз вони змушені цю країну залишати, оскільки там різко змінилася міграційна політика, політичний клімат, ставлення до втікачів міняється», — розповів журналіст.

В Держприкордонслужбі інформацію про цей випадок підтвердили, але наполягають, що діяли в межах законодавства.

«Ми про це не знали. Зовнішніх ознак вагітності не було і вона не повідомляла про свою вагітність. Вона прилетіла 28 січня рейсом зі Стамбула. На паспортний контроль вона пред’явила паспортні документи, які були не дійсними для перетину державного кордону. Про це їй повідомили прикордонники, її запросили на контроль другої лінії, під час якого було проведено бесіду, роз’яснення. Під час цієї бесіди вона не повідомляла про бажання отримати статус біженця. Відповідно було прийнято рішення про відмову у перетині державного кордону, оскільки її документ був недійсний для перетину державного кордону», — розповіла Ярослава Мельник.

За словами Ярослави Мельник, 29 січня, жінка мала покинути територію України — відлетіти в зворотному напрямку. Незадовго до відльоту їй стало зле, працівники викликали працівників медичного пункту аеропорту, а ті прийняли рішення викликати «швидку»:

«Її доставили до лікарні і, відповідно, там вже дізналися, що вона була вагітною і стався такий прикрий випадок», — сказала Ярослава Мельник.

Вона зазначила, що зараз жінка в лікарні. Якщо вона напише заяву на отримання статуса біженця, то залишиться в Україні, а якщо ні, то прикордонники відправлять її у зворотному напрямку.

 Валентина Троян, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+