Слухати

Хто з українців отримав нагороду премії ім. Андрія Сахарова - орден «За мужність»? / Новини на Громадському радіо

Хто з українців отримав нагороду премії ім. Андрія Сахарова - орден «За мужність»?

31 січня 2018 - 17:03
Не всі нагороджені змогли особисто отримати орден - дехто з них в російських тюрмах, є і загиблі журналісти

В Києві пройшла церемонія нагородження Орденом ім. Сахарова «За мужність». Цього року вперше її тримали не тільки росіяни, а й громадяни України, Білорусі, Азербайджану, Киргизської Республіки, Казахстанута Арменії. Сьогодні ж, Орден ім. Сахарова «За мужність» вручали громадянам України. 

p_20 180 131_142 000.jpg

Петр Вінс // Громадське радіо/Валентина Троян
Петр Вінс
Громадське радіо/Валентина Троян

«У нас в жюрі є люди, які фанатично люблять Україну. Це лауреат Нобелівської премії 2015 року, білоруська письменниця Світлана Алексієвич, це і Гарі Каспаров, це і лауреат нашої премії Андрій Піонтковський, який пише прекрасні статті про Україну і про те, як потрібно захищати від Росії», — зазначив засновник премії Петр Вінс.

Не всі удостоєні нагороди змогли отримати її самостійно — адже багато оримувачів зараз у російських в’язницях, або загинули.

Ордена удостоєні: журналіст Укрінформу Роман Сущенко (перебуває в СІЗО Лефортово, РФ),; український режисер Олег Сенцов — політв’язень; кримський журналіст Микола Семена; вбитий у 2000 році засновник «Української правди» Георгій Гонгадзе; вбитий у 2001 році директор ТРК «ТОР» Ігор Александров; викрадений у Донецьку український публіцист Станіслав Асєєв та інші.

Серед нагороджених українських ЗМІ — редакція «Крим Реалії», інтернет-газета «Українська правда», київська газета «День». Також Орден ім. Сахарова «За мужність» отримав біженець з Росії, а нині вже громадянин України Андрій Бубєєв.

p_20 180 131_143 201.jpg

Андрій Бубєєв // Громадське радіо/Валентина Троян
Андрій Бубєєв
Громадське радіо/Валентина Троян

Замість Романа Сущенка його нагороду отримували жружина та донька.

Донька Юлія подякувала колегам за те, що висвітлюють справу її батька:

p_20 180 131_144 247.jpg

Рідні Романа Сущенка отримали його Орден ім. Сахарова "За мужність"  // Громадське радіо/Валентина Троян
Рідні Романа Сущенка отримали його Орден ім. Сахарова «За мужність»
Громадське радіо/Валентина Троян

«Дякую за підтримку і за те, що звертаєте увагу, намагаєтесь якось підтримати інформаційно. Тато дякував з-а вручення премії. Це було дуже несподівано. Він намагається триматися і я пишаюся, що я донька такого батька — він гарний приклад професіонала, батька друга, чоловіка», — сказала Юлія.

Нагороду «Української правди» отримувала головна редакторка Севгіль Мусаєва:

p_20 180 131_142 505.jpg

Вручення Ордену ім. Сахарова "За мужність" Севгіль Мусаєвій // Громадське радіо/Валентина Троян
Вручення Ордену ім. Сахарова «За мужність» Севгіль Мусаєвій
Громадське радіо/Валентина Троян

«Коли Гонгадзе вбили, мені було лише 13 років. І мені сумно, що мені вже 30, а цей злочин досі не розслідуваний. І так вже сталося, що коли я другий рік очолювала «Українську правду», вбили іншого журналіста «Українскьої правди» Павла Шеремета і цей злочин такл, на жаль, не розкрито. Якщо порівнювати журналістику початку 2000-х і ту, що зараз в Україні, то ,я умаю, що всі ми можемо говорити про прогрес, тому що багато хто з присутніх тут, пам’ятає, що собою уявляла журналістика 2000-х — це «темники», відсутність свободи слова», — зазначила Севгіль Мусаєва.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+