Слухати

У справі підпалу споруди Московського патріархату відсутня матеріальна шкода, — Ігор Луценко / Новини на Громадському радіо

У справі підпалу споруди Московського патріархату відсутня матеріальна шкода, — Ігор Луценко

31 січня 2018 - 14:11
Матеріальне відшкодування, на думку нардепа, мусять виплачувати самі представники УПЦ МП за нищення пам'ятки архітектури — фундаменту Десятинної церкви

В матеріалах справи про спробу підпалу монастиря Московського патріархату на місці Десятинної церкви відсутні підтвердження про завдану матеріальну шкоду. Про це Громадському радіо розповів народний депутат Ігор Луценко.

На час тривання слідства обвинувачуваних у спробі підпалу Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня триматимуть під вартою з можливістю застави у 2,2 мільйони гривень. Хлопцям загрожує ув’язнення від трьох до восьми років. 

«Вся фабула кримінального звинувачення в тому, що вони посягали на юридично-чистий об’єкт. Якщо визнають, що споруда знаходиться там нелегально, і, що має місце нищення археологічних пам’яток, то склад злочину буде відсутній. Тим паче на сьогодні невідомо про жодні матеріальні претензії з боку УПЦ. Жодного кримінального переслідування не може бути, максимум — штраф за порушення громадського порядку», —. розповів Ігор Луценко. 

Читайте також: У справі підпалу храму МП обвинувачення просить домашній арешт, суд призначає тримання в СІЗО

Народний депутат наголошує на тому, що будівля монастиря УПЦ МП побудована нелегально. 

«З документів у представників УПЦ МП лише рішення суду, на підставі якого зареєстровано право власності. Тобто на сьогодні відповідна громада є легальним власником цієї споруди. Але це не означає, що сама будівля знаходиться там легально. Це — факт захоплення землі», — каже Ігор Луценко.

Також він акцентує на тому, що справді є проблема з нищенням пам’ятки археології, котра знаходиться на всій території фундаменту Десятинної церкви.

«Будь-які роботи зі спорудження могли нанести шкоду цій пам’ятці. Цю шкоду якомога скоріше необхідно прорахувати в грошову виразі і вимагати компенсації через суд. Зокрема, конфісковуючи споруду, яка там знаходиться», — зазначає нардеп. 

Ігор Луценко вже звертався до столичної влади з проханням знести споруду церкви Московського патріархату. Відповідальним з цього питання на сьогоднішній нараді у мера призначили заступника голови КМДА Олександра Спасібко.

Також ситуацію, що склалася навколо спроби підпалу споруди Московського патріархату та нанесення шкоди пам’ятці архітектури, фундаменту Десятинної церкви, розглядатимуть завтра у Верховній Раді.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+