Слухати

Сенат Польщі остаточно ухвалив закон про «заборону бандерівської ідеології»

01 лютого 2018 - 08:50
За цей законопроект голосували 82 сенатори, 57 з яких віддали свої голоси «за»

У ніч на 1 лютого сенат Польщі ухвалив закон про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології», інформує польське виданняTVP.

Йдеться про Закон «Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів», який раніше запропонував рух Kukiz“15.

Закон, зокрема, передбачає кримінальну відповідальність за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і пропаганду «бандерівської ідеології».

Під час голосування сенатори від опозиції пропонували поправки до законопроекту, однак їх не прийняли. Тож документ без змін тепер відправили на підпис президенту Польщі.

За цей законопроект голосували 82 сенатори, 57 з яких віддали свої голоси «за».

Читайте також: МЗС України прокоментувало польський закон про криміналізацію «бандерівської ідеології»

Раніше у коментарі Громадському радіо журналіст Ігор Ісаєв розповів, що закон про заборону «бандеризму» не карає за підтримку ідеології ОУН. Однак, за заперечення «злочинів бандерівців» у Польщі передбачений штраф або позбавлення волі на строк до 3 років.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович назвав закон про криміналізацію «бандерівської ідеології» політичним диктатом над історією в Польщі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+