Слухати

Активісти проти призначення Сімоненко суддею Верховного Суду, бо «співпрацює з окупаційною владою Криму»(ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Активісти проти призначення Сімоненко суддею Верховного Суду, бо «співпрацює з окупаційною владою Криму»(ФОТО)

02 лютого 2018 - 14:06
У 2015 році суддя Сімоненко отримала індивідуальний податковий номер платника податків Російської Федераці, наголошують активісти

У Києві активісти та експерти Реанімаційного пакету реформ провели біля стін Адміністрації президента протест із закликом не затверджувати кандидатуру Валентини Сімоненко на посаду судді у Верховному Суді України.

На думку, члена Громоадської ради доброчесності(ГРД) Михайла Жернакова, Сімоненко не достойна бути суддею Верховного суду, бо отримала негативний висновок ГРД і співпрацює з окупаціною владою Криму.

«Проблема в тому, що пані Сімоненко співпрацює із окупаційною владою Криму. Вона у 2015 році отримала індивідуальний податковий номер платника податків Російської Федерації. Також вона не задекларувала свої статки і навіть не змогла заперечити корпоративні права свого чоловіка у декларації. Її чоловік продовжує мати бізнес у Криму і сестра працює в окупаційній владі Криму. Не дивлячись на ці всі факти, а також інші недоброчесності Валентини Сімоненко, не дивлячись на негативний висновок Громадської ради доброчесності, її пропустили, фактично рекомендували на обрання суддею Верховного суду», — зазначив Жернаков.

Активісти уточнюють, що йдеться про колишнього чоловіка Сімоненко, який веде бізнес в окупованому Криму, з яким вона розлучилась у 2015 році. Однак підозрюють, що це могло бути фіктивне розлучення.

Михайло Жернаков наголошує, що  до доля цієї судді у руках президента, бо саме тільки йому залишилось своїм підписом затвердити її на посаді.

«Президент може утриматися від призначення у передбачений законом строк, але ми не знаємо, чи він уже сплив, тому що ми не знаємо, коли були передані документи з Вищої ради правосуддя. Президент може внести закон до Верховної Ради, яка може ухвалити його і повернути ці процеси назад. Це повністю відповідальність президента, бо він себе поставив у таке становище і тепер не нам вирішувати, що йому робити далі: призначати чи ні окупантів і колаборантів суддями Верховного суду», — зазначив Михайло Жернаков. 

Також сім’я судді Валентини Сімоненко має дуже тісні стосунки із головою Вищої ради правосуддя Ігорем Бенедисюком, який імовірно, моє російське громадянство. Він до 1994 року був суддею у Росії, каже член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

«Націкавіше те, що пан Бенедисюк знаходиться в таких тісних стосунках із колишнім чоловіком пані Симоненко, що він навіть заявляв собі відвід, начебто не приймав рішення на Вищу раду правосуддя», — зазначив Роман Маселко. 

Також активісти та експерти РПР зареєстрували у Адміністріції звернення до президента України щодо непризначення Валентини Сімоненко на посаду судді Верховного суду, де виклали відповідні факти. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+