Слухати

«Індекс демократії»: Україна залишається у групі «перехідних режимів»  / Новини на Громадському радіо

«Індекс демократії»: Україна залишається у групі «перехідних режимів»

02 лютого 2018 - 09:47
Україна посіла у рейтингу 83 місце. На сходинку вище – Гондурас, сходинкою нижче – Замбія

Дослідницька організація Economist Intelligence Unit (EIU) представила днями свою щорічну доповідь Democracy Index 2017, в якій оцінюється рівень розвитку демократії у 165 країнах світу і двох територіях у 2017 році.

Усі країни в рейтингу поділені на чотири категорії – «повні демократії», «недосконалі демократії», «перехідні режими» та «авторитарні режими».

При класифікації автори доповіді враховували ряд показників та категорій, таких як вибори і плюралізм, громадянські свободи, діяльність уряду, політична ангажованість населення і політична культура.

До першої трійки рейтингу увійшли Маврикій, Ісландія та Швеція.

Що стосується країн-сусідів України, то у рейтингу демократії Росія зайняла 135 місце, Польща — 53, Словакія - 44, Угорщина — 56, Румунія - 64, Молдова - 78, Білорусь - 138.

Україна посіла у рейтингу 83 місце. 83 місце посіла також Чорногорія. На сходинку вище – Гондурас, сходинкою нижче – Замбія.

Таким чином, Україна належить до групи країн з «перехідним режимом».

На думку дослідницької організації EIU, ключовим для майбутнього прогресу України є «зіткнення між владними інтересами, які користуються перевагами влади протягом десятиліть, і реформістськими силами».

«Напруженість між Національним антикорупційним бюро (НАБУ), яке в цілому є незалежним, і іншими правоохоронними органами, які вважаються близькими до уряду, стали ключовою областю конфлікту між реформістськими силами та владними інтересами», — наголошують автори дослідження.

«Тим не менше, президент Петро Порошенко не може дозволити НАБУ втратити незалежність, оскільки це спровокує міжнародний осуд», — додають вони.

Зазначимо також, що у рейтингу рівня свободи ЗМІ Україна була віднесена до групи країн, де медіа в значній мірі не є вільними.

Загалом, дослідники відзначають зниження рівня демократії в усьому світі. За версією авторів доповіді, в світі лише 19 країн з повною демократією, і це 11,4% від усієї кількості держав, які потрапили в дослідження.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+